CHP'Lİ BAŞKANA VUR EMRİ

Kategori: AYDIN 24 SAAT - Tarih: 12 Kasım 2019 22:57
CHP'Lİ BAŞKANA VUR EMRİ

Gazete Aydın Haberine göre

CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin'in Aydın Ülkü Ocakları mensubu olduğu ileri sürülen kişilerce kalleşçe saldırıya uğrayıp darpedilmesi gündemdeki sıcaklığını korurken, CHP'li Efeler Belediye Başkan Yardımcısı Barış Altıntaş için de 'Vur Emri' verildiği öğrenildi.

Daha önceki dönemde Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili ve CHP Efeler İlçe Başkanı olarak görev yapan Efeler Belediye Başkan Yardımcısı Barış Altıntaş'ın, Ülkü Ocakları mensubu olduğu ileri sürülen kişi ya da kişilerce ölüm tehditleri aldığı bilgisi gündeme bomba gibi düştü.

Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay'ın konuya duyarlılıkla yaklaşarak Aydın İl Emniyet Müdürlüğüne de duyum ve bilgilerini aktardığı öğrenilirken, Altıntaş'ın güvenliği için yakın koruma görevlendirildiği bilgisine ulaşıldı.

EKİCİ SORUŞTURMA BAŞLATTI CHP Efeler İlçe Başkanı Mersin'in geçtiğimiz haftalarda kalleşçe saldırıya uğrayıp darpedilmesinin ardından Altıntaş için Ülkü Ocakları mensubu olduğu ileri sürülen kişi ya da kişilerce 'Vur Emri' verilmesinin ortaya çıkması, CHP Aydın İl Örgütü'nde de şok etkisi yarattı. Konuyla ilgili aynı zamanda Altıntaş'ın Denizli Çal'dan hemşerisi olan İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici'nin de titizlikle soruşturma başlattığı ve Aydın Cumhuriyet Başsavcılığına da bilgi verdiği öğrenildi.

Öte yandan Ekici'nin bugün CHP ve MHP Aydın İl Başkanlığına nezaket ziyaretleri gerçekleştirmesi de dikkat çekici bulunurken ilerleyen süreçte ne gibi gelişmeler yaşanacağıysa merak konusu oldu. Öte yandan hakkında vur emri verilen Altıntaş'ın, CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Mersin''in uğradığı saldırı sonrası ortaya koyduğu sert tavır ve gösterdiği sert tepki sonrası aynı çevrelerin hedefi haline geldiği değişik çevrelerde de konuşuluyor.

Aynı zamanda Büyükşehir ile Efeler Belediyesi arasında bürokratik konularda da koordinasyon görevi yürüten ve Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na yakınlığı ile bilinen Altıntaş'ın vurulması ile sansasyon yaratılmak istendiği belirtiliyor.

https://www.aydinlife.com/haberprint/chp-li-baskana-vur-emri-181260.html