CHP'li Çankır: "Kamuoyunun siyasi olarak aydınlatılmasını bekliyoruz"

Kategori: AYDIN 24 SAAT - Tarih: 9 Ekim 2019 00:03
CHP'li Çankır: "Kamuoyunun siyasi olarak aydınlatılmasını bekliyoruz"

CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin’e yapılan saldırıyla ilgili açıklamalarda bulunan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, “Başkanımızı darp eden şahısların kimlikleri ve mensubu oldukları adresler belli oldu. Kamuoyunun siyasi olarak aydınlatılmasını bekliyoruz” dedi.

Aydın’ın ilçesi Efeler’de CHP İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, geçen hafta saldırıya uğradı. Saldırının ardından Başkan Mersin hastanede tedavi altına alınırken, olayı gerçekleştiren şahıslar polis ekipleri tarafından yakalandı. Yaşanan olayla ilgili CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, ilçe başkanlarıyla birlikte basın açıklaması düzenledi.

“BU SALDIRI CHP’YE YAPILDI”


CHP Aydın İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda İl Başkanı Çankır, “Efeler İlçe Başkanımız Polat Bora Mersin'e yapılan planlı saldırının ardından örgüt olarak teyakkuz halindeydik. Olayın hemen akabinde kendisini hastanede ziyaret etmiştik. Öncelikle ilgi ve alakalarını esirgemeyen tüm sağlık çalışanlarına, adli vakanın araştırılmasında ve zanlıların yakalanmasında ehemmiyet gösteren emniyet mensuplarımıza teşekkür ediyorum. 16 ilçe başkanımız, gençlik ve kadın kollarımız ile birlikte Polat başkanı evinde ziyaret ettik. Örgütlerimizin geçmiş olsun dileklerini ilettik. Kendisinin durumu iyi. Tüm örgütümüze, Aydınlı hemşehrilerimize selamlarını iletti. Değerli basın emekçilerine de hassasiyetlerinizden ve şiddeti kınayan tutumlarınızdan dolayı bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi'nin örgüt temsilcileri olarak alçakça yapılan bu saldırının Cumhuriyet Halk Partisi'ne yapıldığını, Aydın'ın huzuruna, kardeşliğine ve demokrasi iklimine yapılmış planlı bir eylem olduğunu biliyoruz” diye konuştu.

https://www.aydinlife.com/haberprint/chp-li-cankir---kamuoyunun-siyasi-olarak-aydinlatilmasini-bekliyoruz--181205.html