CHP’li Macaroğlu: 2021 hoş gelmiş olsa da AKP hükümetinin kodamanına gelmiştir

Kategori: AYDIN 24 SAAT - Tarih: 4 Ocak 2021 14:24
CHP’li Macaroğlu: 2021 hoş gelmiş olsa da AKP hükümetinin kodamanına gelmiştir

Efeler Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Yüksel Macaroğlu, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla vatandaşların ekonomik sıkıntılarına dikkat çekti. Yeni yıl zamlarını eleştiren CHP’li Macaroğlu, “2021 hoş gelmiş olsa olsa, AKP hükümetinin kodamanına, 5 büyüğüne gelmiştir” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Macaroğlu şu ifadeleri kullandı:
Bugün 2021 yılının ilk çalışma günü. Esnafımızdan hala takati kalanlar kepenklerini açtı, emeklimiz, ev kadınımız şimdi şöyle bir çarşı Pazar çıkacak belki de.
Cebindeki 3 kuruşla evine mutfağına ne alabilir, filenin beşte biri dolar mı bakacaklar. Ama tabi beşte biri bile dolsa, mutlu olmalı vatandaşımız hükümete göre. Boş olan beşte dördüne hayıflanacağına, dolan beşte biri için havalara uçmalı mutluluktan.

Neredeyse bir yıldan bu yana ülke olarak mücadele ettiğimiz pandemi nedeniyle işini, ekmeğini kaybetmiş insanlarımız için ise durum çok çok daha vahim.
Peki, memleketimiz bu kadar zorlukla uğraşırken, AKP hükümeti gerek tüm gelir gider dengesi bozulan çalışan, emekli, işçi vatandaşımızın daha kötüye gitmesini engellemek adına, gerekse de varlığı vatandaşın bir şeyler almasına bağlı olan esnafımızın biraz daha dayanabilmesi adına ne yapıyor? Ben size söyleyeyim “ZAM” yapıyor. Hem de her şeye, hem de umursamadan. Evimizdeki 3’ü bir kilo çeken portakala bile 1 yılda %60 zam, yumurtaya %76 zam; çiçek yağına, 1 yılda değil, 2 ayda %45 zam, köprüye zam, otoyola zam, ekmeğe zam, elektriğe zam, gaza zam, tuza zam… Sonra hoş geldin 2021 öyle mi? 2021 hoş gelmiş olsa olsa, AKP hükümetinin kodamanına, 5 büyüğüne gelmiştir…
Ziraat kökenli olup çiftçinin haline bir kelamını duyamadığımız vekiline, millet covit testi oldukça para kazanma gelmiştir.
Elbet bu millete de hoş gelecek günler, yıllar yakın.

AKP bu milletin sırtından indiği gün, milletimiz “yeter sizi sırtımızda gezdirdiğimiz, düşün yakamızdan” dediği gün; asgari ücretli maaşından vergi ödemeyecek, çiftçi devlet desteği ile bol üretecek, esnaf bol satacak, millet dolabını bol bol dolduracak. Hem de ilk sandıkta.
 
 

https://www.aydinlife.com/haberprint/chp-li-macaroglu--2021-hos-gelmis-olsa-da-akp-hukumetinin-kodamanina-gelmistir-203135.html