CHP’li Mersin’den AK Partili Posacı’ya ‘roka balıklı’ gönderme

Kategori: AYDIN 24 SAAT - Tarih: 4 Kasım 2020 11:02
CHP’li Mersin’den AK Partili Posacı’ya ‘roka balıklı’ gönderme

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı’ya yönelik isim vermeden imalı bir açıklama yaptı.

Başkan Mersin, “Duydum sık sık ‘roka balık’ yapıyormuşsun, rokaya balığın yanında bayılıyormuşsun, afiyet olsun sana. Rokadan, balıktan vaktin kalırsa memleketin ahvaline de başını çevir bazen” dedi.

Başkan Mersin açıklamasında, “Bilindiği gibi birkaç yıldır Aydın siyasetinde AKP saflarında Umurlulu bir arkadaşımız var. Bizim bu Umurlulu kardeş ülkenin gündemine hiç bakmaz, dolarla, euroyla zaten işi olmaz. İşçi, memur hiç takmaz, varsa yoksa Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirir. Büyükşehir’e çamur atar, kadın erkek dinlemez ağzını bozar. Daha önce biz Umurluluya Büyükşehir ile ilgili konuşmadan ya ara sor, ya da buyur git Büyükşehir’e diyorduk. Derdi öğrenmek olmadığından ne gider ne de sorar. Ama görüyorum ki, Umurlulu kardeş belediyeye gelmiyorsun ama restorandan da çıkmıyorsun. Ha restoran, ha belediyenin kendisi, buna da şükür. Duydum sık sık “roka balık” yapıyormuşsun, rokaya balığın yanında bayılıyormuşsun, afiyet olsun sana, rokadan balıktan vaktin kalırsa memleketin ahvaline de başını çevir bazen, kal sağlıcakla” ifadelerini kullandı.
 
 

https://www.aydinlife.com/haberprint/chp-li-mersin-den-ak-partili-posaci-ya--roka-balikli--gonderme-202848.html