CHP’li Özcan’dan Cumhur İttifakı’na tepki: Size rağmen hizmet etmeye devam edeceğiz

Kategori: AYDIN 24 SAAT - Tarih: 13 Ekim 2020 13:06
CHP’li Özcan’dan Cumhur İttifakı’na tepki: Size rağmen hizmet etmeye devam edeceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla geçtiğimiz gün Söke Belediye Meclisi’ni terk eden Cumhur İttifakı’na tepki gösterdi.

Başkan Özcan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Cumhur ittifakının Meclis üyeleri Söke Halkına hizmet için o görevlere geldiler. Sökeliler size oylarını meclisi terk edin diye değil mecliste çalışın diye verdi. Meclisin çalışmalarına engel olun diye vermedi.
Meclis üyelerinizin komisyonlarda oy birliği ile karar verdiği bir konuda mecliste ayrı bir görüntü çizmek karakolda doğru söyler mahkeme de şaşar durumudur. Söke için önemli kararların alındığı mecliste kendi belediye Meclis üyelerinin katılımını sağlayamayan bir ittifakın Söke’ye hizmet etme arzusu ile gece gündüz çalışan Söke Belediye Başkanımız hakkında konuşması oldukça komik olmuş.
CHP’li belediyeler halkın hizmetkârıdır. 24 saat halkımıza hizmet ediyoruz. Meclis üyelerimiz halkın istek ve taleplerini sahada tespit edip çözüme kavuşturuyor. Son yaşanan hadise de aynen böyle gelişmiş Meclis gündemine girmiş halkın talebi yerine getirilmiştir. Hiç kimse Söke halkından büyük değildir hiç kimsenin kişisel kaprisi siyasi gelgitleri halkın taleplerinden önemli değildir. Halk siyasetinden uzak olan halktan uzak olan halkın meclisini önemsemeyenler bu söylediklerimi iyi duysunlar. Ne bugün ne yarın kimse bizim olduğumuz yerde halka rağmen siyaset yapamaz. Halkın sözü halkın talebi isteği bizim için birinci sıradadır. Başkanımız Levent Tuncel’de bu doğrultuda hareket etmiştir. CHP örgütü olarak sonuna kadar arkasındayız.
Herkese eşit yaklaşım gösteren Başkanımız Levent Tuncel’in nazik ve nezaketli Meclis yönetim anlayışını dahi allayıp pullayıp ters çevirme çabasında olan Cumhur ittifakını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.
Cumhur ittifakı Meclis üyelerinden seçimlerden bu yana  Meclise gelmeyen var. Gelenlerde meclisi terk ediyor. Meclisi sabote ediyor. Halkın taleplerine kulak tıkıyor. Bu nasıl bir siyaset anlayışıdır.
Söke Belediye Başkanımız Levent Tuncel ve Meclis üyelerimiz size rağmen Söke’mize hizmet etmeye devam edecek. Millet ittifakı üyeleri Söke halkının yanındadır. Sizler Söke’ye bir şey katmak istiyorsanız meclisi terk etmek yerine halkın seçtiği Meclis üyelerinizi toplantılara katılımını sağlayın. Halk onları meclise uğramasın diye değil hizmet etsin diye seçti.
 

https://www.aydinlife.com/haberprint/chp-li-ozcan-dan-cumhur-ittifaki-na-tepki--size-ragmen-hizmet-etmeye-devam-edecegiz-202767.html