Emin Aydın Özlem Çerçioğlu’na hakaretten mahkum oldu!

Kategori: AYDIN 24 SAAT - Tarih: 1 Temmuz 2021 11:08
Emin Aydın Özlem Çerçioğlu’na hakaretten mahkum oldu!

Kamuoyunda sürekli ve yanlı olarak Özlem Çerçioğlu’na hakaret ve iftirayı yayın politikası haline getiren Emin Aydın'a yargıdan tokat gibi cevap geldi.

Emin Aydın'ın kendisini yargı makamlarının yerine koyarak herhangi somut bilgi veya belge ortaya koymadan Özlem Çerçioğlu’na yönelik hakaretlerine yargı dur dedi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi ve bürokratları hakkında sistemli şekilde iftira operasyonu yürüten Emin Aydın’a yargıdan tokat gibi cevap geldi. Edinilen bilgiye göre; Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında yargılanan Emin Aydın 5300 lira ödemeye mahkum edildi.
5300 TL ödemeye mahkûm edilen Emin Aydın'ın somut bilgi ve belge olmaksızın yapmış olduğu yayınların basın özgürlüğü ve eleştiri hakkı çerçevesinde değerlendirilemeyeceği; basın organı dahi olsa kimseyi suçluymuş gibi ilan edemeyeceği mahkeme kararına yansıdı.

Sürekli olarak Özlem Çerçioğlu aleyhine yayınlar yapan Emin Aydın'ın hakkında yürüyen pek çok soruşturma ve dava dosyası olduğu da kamuoyunun bilgisi dâhilinde.
 
 

https://www.aydinlife.com/haberprint/emin-aydin-ozlem-cercioglu-na-hakaretten-mahkum-oldu--204707.html