İYİ Parti: HDP’li Leyla Güven'in dokunulmazlığı kaldırılsın 

Kategori: AYDIN 24 SAAT - Tarih: 14 Eylül 2019 13:12
İYİ Parti: HDP’li Leyla Güven'in dokunulmazlığı kaldırılsın 

İYİ Parti’den, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in yapmış olduğu açıklamadan sonra kullandığı sözlere sert tepki verdi. 

Bir basın açıklaması yayınlayan İYİ Parti, İktidara çağrıda bulundu. 
Yapılan basın açıklamasında, ‘’Gerillaya katılımlar da olacak, çatışmalar da olacak, savaşlar da olacak' diyebilen bir zihniyetin, demokratik imkânlardan yararlanmaya hakkı yoktur. HDP Milletvekili Leyla Güven'in dokunulmazlığı derhal kaldırılsın" ifadeleri kullanıldı.
HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven'in Diyarbakır'da yaptığı "Çatışmalar da olacak, savaşlar da olacak" ifadelerine, İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu'nun; "Nasıl hala milletvekili ve siyasetçi kalabildiğinin de cevabı ve mesuliyeti hükümettedir" sözlerinin ardından, bir tepki de partisinden geldi. İYİ Parti tarafından yapılan açıklamada, "HDP Milletvekili Leyla Güven'in dokunulmazlığı derhal kaldırılsın." denildi.

İYİ Parti, İktidara açıkça çağrımızdır diyerek açıklamada şunlar söylendi:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi, Hakkari Milletvekili Leyla Güven'in dokunulmazlığını derhal kaldırmalıdır.
İYİ Parti bu noktada üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecektir.
Güç, imkan ve sorumluluk sizde. Eğer bu oyunun içinde değilseniz, hiç vakit kaybetmeden, ülkemizi ve milletimizi hedef alan bu hadsizliğe haddini bildirin.
Daha bugün 7 şehidini Hakka uğurlayan Yüce Milletimizin ve bizim beklentimiz, bir an önce devlet etme görevinizi yerine getirmenizdir. 
Millet sizden, HDP için ‘’Evlatlarımızı geri getiren parti’’ algısı oluşturmanızı değil, onları dağa çıkaranları pişman etmenizi bekliyor. 
Her mesele üzerinden hamaset yapmayı artık bırakın, işinizi yapma vakti geldi de geçiyor’’ denildi.

https://www.aydinlife.com/haberprint/iyi-parti--hdp-li-leyla-guven-in-dokunulmazligi-kaldirilsin-181087.html