Kuşadası’nda çalışmalar sürüyor

Kategori: AYDIN 24 SAAT - Tarih: 10 Aralık 2019 16:48
Kuşadası’nda çalışmalar sürüyor

Kuşadası’nda Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen altyapı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Başkan Çerçioğlu’nun talimatıyla Türkmen Mahallesi’nde başlayan çalışmalarda önemli bir mesafe katedildi.

Kuşadası’nın tam merkezinde bulunan eski Türkmen olarak bilinen bölgede Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Kuşadası Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar devam ediyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi bölgenin tüm altyapısını yenilerken, çalışmaların tamamlandığı bölgelerde de Kuşadası Belediyesi tarafından üst yapı çalışması yapılıyor.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden 6100 metre altyapı

Eski Türkmen olarak bilinen bölgede devam eden çalışmalarda Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 6100 metre hat çalışması yapılıyor.

5000 metre içme suyu hattını yenileyen ekipler aynı zamanda 1050 metre uzunluğunda da yağmur suyu hattı çalışması yapacak. Çalışmaların sürdüğü bölgede 500 parselin de abone bağlantısının yapılacağını bilgisine ulaşıldı. ASKİ ekiplerinin yapacağı çalışmalar sonrasında yıllardır mahalle sakinlerini bezdiren yağmur suyu birikintileri tarihe karışacak.

https://www.aydinlife.com/haberprint/kusadasi-nda-calismalar-suruyor-181306.html