Kuşadası’nda kamu işgalcisi peyzajcı kanun tanımıyor

Kategori: AYDIN 24 SAAT - Tarih: 8 Temmuz 2021 14:34
Kuşadası’nda kamu işgalcisi peyzajcı kanun tanımıyor

Kuşadası’nda senelerdir kamuya terk edilen ve yeşil alan olarak tescilli alanda işgalci konumunda faaliyet gösteren peyzaj firması kanun tanımıyor.

Kuşadası Belediyesi tarafından defalarca müdahale edilen alanda kanunsuz şekilde faaliyet göstermeye çalışan iş yeri sahibi, bazı sözde haber sitelerine demeç vererek mağdur olduğunu öne sürüyor.
Kuşadası-Davutlar Yolu üzerinde Yılmazlar Yapı Marketin yanında senelerdir işgalci konumunda çiçek ve fidan satışı yapan firma Kuşadası Belediyesi’nin kanun yoluyla yaptığı tüm tebligatlarını hiçe saymaya devam ediyor. Kamuya terki yapılan ve yeşil alan olarak tescilli alanda işgalci olarak faaliyet gösteren firmayla ilgili Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü yıkım emri vermişti.
Kaymakamlık tahliyenin Kuşadası Belediyesi tarafından gerçekleştirilmesini istedi
Kuşadası Belediyesi tarafından tahliye işlemleri için Kuşadası Kaymakamlığına yazı yazılmış, kaymakamlık ise sözleşme bulunmadığı için tahliyenin Kuşadası Belediyesi tarafından yapılması yanıtını vermişti.

Belediye malzemeleri kaldırıyor, o gelip tekrar koyuyor
Kuşadası Belediyesi tarafından söz konusu alanda bulunan çiçek ve fidanların kaldırıldığı, firma sahibinin ise yeniden ürünlerini aynı alana koyduğu öğrenildi. Kuşadası Belediyesi’nin hukuka uygun yaptığı tüm işlemlere rağmen kayıtsız kalan iş yeri sahibinin kanun tanımaz tavrı tepki topluyor.
 

https://www.aydinlife.com/haberprint/kusadasi-nda-kamu-isgalcisi-peyzajci-kanun-tanimiyor-204754.html