Protokol ihlali halktan tepki çekti

Kategori: AYDIN 24 SAAT - Tarih: 10 Eylül 2019 13:37
Protokol ihlali halktan tepki çekti

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerle, Aydın'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü coşkuyla kutlanıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da misafir olarak katıldığı Kurtuluş etkinliklerinin ilki Atatürk Kent Meydanı'nda saat 10'da düzenlenen törenle başladı. 

AYDIN VALİLİĞİ GÖLGE DÜŞÜRDÜ 
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun da teşrif etmesiyle vatandaşlarca coşkuyla kutlanmakta olan kurtuluş gününe Aydın Valiliğinin protokole uymaması nedeniyle gölge düştü. 

DEVLET PROTOKOLÜNDE 4’ÜNCÜ SIRADA
Aydın Valiliği tarafından görevlendirilen sunucunun tavırları tepki çekti. Devlet protokolünün 4 numarası olan ve Aydın’a misafir olarak gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun isminin ısrarla söylenmemsi dikkatlerden kaçmadı. 

SUNUMU YAPAN GÖREVLİ UYARILDI
Öğrencilere ödül vermesi için davet edilen Kılıçdaroğlu’nun isminin yine söylenmemesi üzerine sunucu uyarıldı 
İsim zikredilmeden “CHP Genel Başkanı” şeklinde anons edilmesi yakışıksız bir tutum olarak değerlendirildi. 

UYARI ANI MİKROFONA YANSIDI
Sunumu yapan görevli bizzat Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlen Çerçioğlu tarafından da uyarıldı. 
Sunucunun uyarıldığı o anlar açık olan mikrofona yansıdı ve protokol, basın mensupları, vatandaşlar tarafından duyuldu. 
CHP Genel Başkanı ve CHP Genel Başkan Yardımcısının ismini söylemesi istenen sunucu o an uyarıyı yerine getirdi ama ilerleyen dakikalarda yine protokol kurallarını ihlal etmeye devam etti. 

UYARILARA RAĞMEN BİLDİĞİNDEN ŞAŞMADI
Aydın Büyükşehir Belediyesi görevlileri tarafından da protokol kurallarına uyması istenen görevli tüm uyarılara rağmen bir yerlerden veya birlerinden talimat almışçasına bildiğinden şaşmadı. 
Şehitler Abidesine karanfil konulması anında da Kemal Kılıçdaroğlu’nun ismini söylemedi ve yine “CHP Genel Başkanı” demeyi tercih etti. 

PROTOKOL İHLALİ İSTANBUL BŞB SEÇİMİNİ HATIRLATTI
Hatırlanacağı gibi; yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde de AK Parti tarafından Ekrem İmamoğlu’nun ismi özellikle söylenmemiş “CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı” şeklinde kullanılmıştı.

Kaynak : GAZETE GERÇEK

https://www.aydinlife.com/haberprint/protokol-ihlali-halktan-tepki-cekti-181044.html