REKTÖR TARİKAT ÜYESİ OLABİLİR Mİ?

Kategori: AYDIN 24 SAAT - Tarih: 8 Şubat 2020 17:52
REKTÖR TARİKAT ÜYESİ OLABİLİR Mİ?

Geçtiğimiz günlerde görüntüleri ortaya çıkan Genel Sekreter Baki Aslantaş'ın katıldığı ve Şeyhin elini öptüğü Kıbrisi Tarikatınıın Zikir toplantısına ADÜ Rektörü Osman Aldemir'inde katıldığı iddia ediliyor.

 Adnan Menderes Üniversitesi’nde tarikat iddialarının ardı arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz günlerde Üniversitenin Genel Sekreteri Baki Aslantaş’ın tarikat şeyhinin elini öptüğü ve zikir çektiği görüntüler ülke gündemine düşmüştü. Yaşanan gelişmelere kulaklarını tıkayan ve eğitim yuvasının önemli isimlerinden biri olan Genel Sekreter Baki Aslantaş ile ilgili herhangi bir işlem yapmayan ADÜ Rektörü Prof.Dr.Osman Selçuk Aldemir’in de aynı tarikata üye olduğu iddia edildi.

Akademik hiçbir kariyeri olmayan ve atanmasında tarikatın etken olduğu belirtilen Genel Sekreteri Aslantaş'ın bu görüntülerinin ortaya çıkması sonrası “Bu görüntülerle ilgili konuşulacak fazla bir şey yok. FETÖ ile işbirlikçilerin bir oyunu bu. Görüntüleri inceliyoruz. Böyle bir durumun olduğunu sanmıyorum” şeklinde açıklama yapan Rektör Aldemir'in aynı tarikatın ve dergahının müdavimlerinden olduğu, toplantı ve zikirlere yıllardır katıldığı dillendirilirken kaset skandalının çıkmasından hemen sonra, Tarikatın Şeyhi tarafından Rektör Osman Selçuk Aldemir  ve Baki Aslantaş’ın dergaha alınmama cezası ile cezalandırdığı iddia ediliyor.

Kıbrısi tarikatı üyesi olduğu iddia edilen Rektör Aldemir’in, Genel Sekreter Baki Aslantaş’ın tarikat şeyhinin elini öptüğü görüntülerin yaşandığı gün orada olduğu da iddia edilen bilgiler arasında yer aldı.

Bilindiği gibi Baki Aslantaş’ın ve ADÜ Rektörü Osman Selçuk Aldemir’in üyesi oldukları iddia edilen Kıbrisi tarikatı, dua ederek uzay mekiğinin cıvatalarını gevşettiklerini ve düşürdüklerini öne sürmüşlerdi.

https://www.aydinlife.com/haberprint/rektor-tarikat-uyesi-olabilir-mi--191488.html