Şampiyonlar belli oldu

Kategori: AYDIN 24 SAAT - Tarih: 20 Mayıs 2019 15:40
Şampiyonlar belli oldu

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nda kadınlarda Rusya, erkeklerde Polonya şampiyon oldu.

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından düzenlenen 2 Yıldızlı Plaj Voleybolu Dünya Turu'nun Aydın etabı oynanan final karşılaşmaları ile sona erdi. Atatürk Kent Meydanı’nda oluşturulan özel alanda 4 gün süren turnuvaya 24 ülkeden 112 sporcu katıldı. Kadınlar kategorisinde Kanada’yı 2-0 ile geçen Rusya ile İsviçre’yi 2-0 yenen Ukrayna, erkeklerde ise Hollanda’yı 2-0 geçen Polonya ve Almanya’yı 2-0 yenen İtalya finalde karşılaştı.
ŞAMPİYONLARA 4 BİN AVRO ÖDÜL 
  Büyük heyecana sahne olan final karşılaşmalarında ise kadınlarda Ukrayna’yı 2-1 mağlup eden Rusya, erkeklerde ise İtalya’yı 2-1 yenen Polonya şampiyon oldu. Turnuvayı şampiyon tamamlayan takımlar 4 bin avroluk ödülün sahibi olurken ikincilik elde eden kadınlarda Ukrayna, erkeklerde İtalya 3’er bin avro, kadınlarda üçüncü olan İsviçre ile erkeklerde Almanya 2’şer bir avroluk para ödülü kazandı.  Dereceye giren takımlara ödülleri Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay ve FIVB teknik delegesi Pier Paolo Murgioni tarafından verildi

https://www.aydinlife.com/haberprint/sampiyonlar-belli-oldu-180531.html