Söke’de Karayolları Müdürlüğü’nün sorumluluğundaki alanlar göle döndü

Kategori: AYDIN 24 SAAT - Tarih: 12 Ekim 2021 14:14
Söke’de Karayolları Müdürlüğü’nün sorumluluğundaki alanlar göle döndü

Aydın’ın Söke ilçesinde kısa süreli sağanak yağışın ardından Karayolları Müdürlüğü’nün sorumluluğundaki alanlar göle döndü.

Vatandaşlar, aynı bölgelerde daha öncede benzer sorunlar yaşandığını hatırlatarak Karayolları Müdürlüğü’ne defalarca çağrıda bulunduklarını söyledi.

Söke’de Karayolları Müdürlüğü’nün yetki ve sorumluluğundaki bölgelerde su birikintileri ve taşkın meydana geldi. Su birikintileri nedeniyle birçok bölgede araçlar suya gömüldü, bazı noktalarda ise mahsur kaldı. Söke-Milas Karayolu üzerinde birçok noktada su birikintileri nedeniyle vatandaşlar mahsur kaldı. Hemzemin geçit, sanayi ve Novada kavşağı, Söke Anadolu Lisesi önündeki geçiş bölgesi, Muradiye Kavşağı sular altında kaldı.

Öte yandan, yine Karayolları Müdürlüğü’nün hatalı imalatından dolayı yağmur suları TOKİ Konutları’nın bahçesine doldu. Karayolları Müdürlüğü’ne tepki gösteren vatandaşlar, “Her yağmur aynı sorunları yaşıyoruz. Artık buna bir çözüm bulmalılar. Karayolları Müdürlüğü’nü göreve çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

https://www.aydinlife.com/haberprint/soke-de-karayollari-mudurlugu-nun-sorumlulugundaki-alanlar-gole-dondu-205477.html