TEK KİŞİLİK PROTESTO

Kategori: AYDIN 24 SAAT - Tarih: 9 Eylül 2019 14:11
TEK KİŞİLİK PROTESTO

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aydın'dan tepki gösterdiği Kaftancıoğlu cezasına bir tepki de CHP'li meclis üyesinden geldi.

CHP Efeler Meclis Üyesi Altan Kemerci, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen 9 yıl 8 ay hapis cezasının hukuksuz olduğunu söyleyerek belediye önünde pankart açarak tek başına tepki gösterdi. Pankarta "Canan Kaftancıoğlu yanlız değildir" yazan Kemerci, verilen ceza sarayın İstanbul seçimlerini hazmedemediğinin göstergesi olduğunu ifade etti.

YARGI "SARAYIN ETKİSİNDEN KURTULMALI"

Kemerci, "Sayın il başkanımız Canan hanıma verilen 9 yıl 8 ay hapis cezası tamamen hukuksuzdur. Seneler önce yapılmış paylaşımlardan ötürü böyle bir karar haksız ve hukusuz bir karardır. İstanbul başarısının ardından böyle bir yargılamanın olması zaten manidar bir durumdur.Adalet kavramı gözetmeksizin tamamen sarayın kararını uygulayan mahkeme kararını tepki göstermek vicdanı olan her vatandaşın yapması gereken birşey. Adaletin bir an önce sağlanması ve mahkemenin vermiş olduğu yanlıştan bir önce dönmesi gerekir. Yargı bağımsızlığını koruyarak davada karar verilmelidir. Yargı, Sarayın eskisinden derhal kurtulmalıdır" dedi.

Kaynak : GAZETE AYDIN

https://www.aydinlife.com/haberprint/tek-kisilik-protesto-181037.html