Turanlar’dan İnya’ya tam not

Kategori: AYDIN 24 SAAT - Tarih: 12 Kasım 2019 13:45
Turanlar’dan İnya’ya tam not

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, 6 tarımsal kalkınma kooperatifi ve Germencik Belediyesi’nin işbirliği ile kurulan İnya markasını Turanlar Mahallesi’nde tanıttı.

7 ay gibi kısa bir sürede altyapı çalışmaları tamamlanarak faaliyete geçen İnya markasının kuruluşu ve gelişimini anlatan Öndeş, kurulan stantta üretimini gerçekleştirdikleri zeytinyağı, kuru incir, zeytinyağı sabunu, incir ve zeytin çiçeği kolonyası gibi ürünleri halkın beğenisine sundu. Vatandaşlar ürünleri inceleyerek memnuniyetlerini dile getirdi. Turanlar halkının yoğun ilgi gösterdiği buluşmada İnya’nın tanıtım filmi de büyük beğeni topladı.

 

“İNYA TÜM GERMENCİKLİLERİN MARKASI”


Başkan Öndeş, üreticinin tek çıkış yolunun kooperatifleşmeden geçtiğinin altını çizdi. Aydın’ın inciri, zeytini ve daha birçok ürününün meşhur olduğunu ama markasının olmadığını belirten Öndeş, “Biz bu yola çıkarken Germencik’imizin Aydın’ımızın bir markası olsun, bu güzellikler, bahşedilen bu nimetlerin kıymetini ortaya çıkaralım diye İnya projemize hayat verdik. 7 ay gibi kısa bir sürede sonuç ortada. Tire Süt kooperatifi ile iş birliği yaptık. Tire Süt Kooperatifini bugün devasa bir marka haline getiren ulusal ve uluslararası ödülleri bulunan bu işin duayeni Sayın Mahmut Eskiyörük markamıza hayran oldu. Ürünlerimizin Tire Süt Kooperatifi satış noktalarında satışa sunulması konusunda anlaştık. Değirmencioğlu Baklavaları ile 11 satış noktasında ürünlerimizin satışı konusunda anlaştık. İncir baklavası üretmişler bu ürünü Germencik’te halkımızın beğenisine sunacağız. Dış pazarlarla temas halindeyiz. Bunları sadece 7 ay gibi kısa sürede yaptık. Ancak bizim bu gücümüz üreticimize olan güvenimizden geliyor ve onların desteğiyle ancak devam edecektir. İnya tüm Germenciklilerin markası. O sebeple üreticimizin kooperatifleşmenin önemini anlaması gerekiyor. Artık elimizde olanın kıymetini bilme zamanıdır. Bakın inciri üreticimizden değerinde alıyoruz. Bu önemli çünkü bu işe başlarken kar marjı amacıyla değil üreticimizi destekleme maksadıyla yola çıktık. Artık hurma yerine inciri ön plana çıkaracağız. Çikolata yerine incir hediye edilecek. Ve bu konuda önemli bir çalışmalar yapmaktayız. Hem üreticimiz, hem İnya, hem kooperatiflerimiz bu işten kazanacak. Ama bireysellikle, kısa vadeli hesaplarla, geleceğe dönük olmayan bir vizyonla bu başarının devamını getiremeyiz. Senelerdir incirimiz, zeytinimizle övünüyoruz ama bir markamız yoktu. Bugün emsallerini gördüğümüz büyük kooperatif markaları bir anda çıkmadı ortaya. Biz de aynı yoldan ilerliyoruz. Ve bunun yolu üreticinin el birliği, gönül birliğinden geçmektedir. Üreticimiz kooperatifleşme ile düzlüğe çıkabilir“ ifadelerini kullandı.

https://www.aydinlife.com/haberprint/turanlar-dan-inya-ya-tam-not-181254.html