Haluk Levent Kızılcaköy’de: “Size söz veriyorum”

AYDIN 24 SAAT 10 Haziran 2019 13:55
Videoyu Aç Haluk Levent Kızılcaköy’de: “Size söz veriyorum”
A
a

Aydın’da sahne alacak olan Haluk Levent, konser öncesi Efeler’e bağlı Kızılcaköy’e gitti. Ünlü sanatçı, jeotermal enerji santralinin kurulmaması için kurulan eylem çadırında kadınlarla sohbet etti.

Efeler bağlı Kızılcaköy’de kurulması planlanan jeotermal enerji santraline (JES) tepkiler devam ederken kurulan çadır da her gün bir ziyaretçisini ağırlıyor. Çoğunluğunu Kızılcaköylü kadınların oluşturduğu çadırda JES karşıtı çok sayıda isim bölge halkını dinleyip destek veriyor. Daha önce de Kızılcaköy’e geleceğinin sözünü veren Haluk Levent, Aydın’daki konseri öncesi mahallelilerle bir araya geldi. Kızılcaköy’de kurulan çadırda kadınlarla sohbet eden Levent, JES ile ilgili çalışmalar ve yapılan karşı eylemler hakkında bilgi aldı. 
GELECEĞİ SÖZÜNÜ VERMİŞTİ
Geçtiğimiz Aralık’ta JES karşısı eylemlerin arttığı dönemde sosyal medyadan kendisine yapılan çağrı üzerine “Gelmem mi anam babam? Geleceğim yakın zamanda” diyerek yanıt veren Haluk Levent, sözünü tuttu ve Kızılcaköy’ geldi. Kadınlarla uzun süre sohbet eden Levent, JES’lerle ilgili “Elimden geleni yapacağım. İlgili bakanlıklara giderim. Size söz veriyorum” diyerek desteklerini iletti. Mahalle sakinlerinden jeotermalle ilgili bilgi alan Levent, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüşeceğini söyledi

whatsapp-image-2019-06-09-at-15-31-371.jpeg

 

Kaynak : aydınhedef
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat