Hamzaçebi’den dev sorular

AYDIN 24 SAAT 18 Haziran 2021 15:10
Videoyu Aç Hamzaçebi’den dev sorular
A
a

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, darp edilen Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’a destek ziyaretinin akabinde, CHP DİDİM İLÇE ÖRGÜTÜ’nde Didim’deki kaçak yapılan ikiz kuleler hakkında oldukça dikkat çeken bir ayrıntı paylaştı. 

Basın açıklamasında Didim’e ve Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’a CHP’nin tüm yapısıyla destek olduklarının altını çizen Mehmet Akif Hamzçebi, konuşmasına şöyle devam etti: 

“Bugün Didim Belediye Başkanımız destek amacıyla Didim’e geldim.

Önce Didim örgütümüzü, bugüne karşı yaptığı çalışmalar ve yolsuzluklara karşı vermiş olduğu mücadele nedeniyle başarılı bir çizgi yürüten belediye başkanımız Deniz Atabay’ın arkasında durmuş olduğu için kendilerini tebrik ediyor ve kutluyorum yürekten.

Yalan, iftira dolu kumpaslara karşı belediye başkanımızın arkasında durduğu için bütün Didim halkına yürekten teşekkür ediyorum.

Didim’in turizmde bir üst lige çıkması için başkanımız göreve geldiği günden beri ciddi çalışmalar yürütmektedir ve çalışmalarına devam etmektedir.

Böylesine ciddi ve samimi çalışma içerisinde olan Didim Belediye Başkanımız, Didim’in silüetine hançer gibi saplanan bir yapıyla mücadele etmektedir. 2014 yılından beri bu mücadelesi devam etmektedir. 

Merkezi hükümetin Didim Belediye Başkanımızın hukuki uygulamalarını sahiplenmemesi nedeniyle maalesef ikiz kuleler olarak adlandırılan binalar Didim’in silüetine hançer gibi saplanmıştır.Bölgedeki imar durumu 4kat ila 5 kat iken, kulelerin,imara uygunluğu2 katından fazla şekilde geçmesine tahammül etmek ne belediye başkanının hoş görebileceği bir olaydır, ne de Didimlilerin tolere edebileceği bir olaydır. 

Ruhsatsız bir oteli mühürlemiş olması ve imar barışı dışında kalan eklentilerin yıkılması için ihale yapmış olması nedeniyle belediye başkanımıza bir takım çeteler saldırı düzenlemişlerdir.

Bunlar pusucudur. Tuzak kurmayı iyi bilirler.

Bunlara alışkınız, hiç önemli değil. Bunlar aşılır. Didim’in karnından bu çete bozuntularını temizleyeceğiz. Hiç kimse tereddüt etmesin, o günler gelmektedir.

Ama ilginç olan şudur: Ruhsatsız bir otelin açılış töreni için devletin Milletvekili oraya gidiyor. İnşaat ruhsatının ve işletme ruhsatının olmadığı bir otel burası. Ak Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz böylesi kanunsuz bir otelin açılışına gidiyor. 

İktidarın gücünü arkasında hisseden bir kişi ve bir grup bu güçle, benim önümde kimse duramaz anlayışıyla harekete geçiyorlar. 

İktidar partisi Milletvekili Sayın Metin Yavuz’a sormak istiyorum:
İşletme ruhsatı olmayan, kaçak olan bu otelin açılışına neden gittiniz? Hangi nedenle gittiniz? 
Hangi ilişkiler sizi o otelin açılışına götürdü?

Bunu açıklıkla konuşmak ve tartışmak zorundayız. Bu soruyu her platformda soracağım. 

İktidar gücünün Milletvekili kanalıyla oradahissettirilmesi, o oteldeki kanunsuzlukların, o otelin yapımındaki usulsüzlüklerin, onun arkasındaki kirli ilişkilerin iktidar gücüyle örtbas edilmesi anlamındadır.

Ağustos 2020’de yayınlananSöke Ticaret SicilGazetesindeki belgeye göre Maya İnşaat Turizm Gıda Hayvancılık Limited Şirketindeki hisseleriniMetin Yavuz’un eşi 250.000 Türk Lirası bedelle otelin şirketine devrediyor. Bir milletvekilinin eşi şirketini, yasadışı yapılmış otelin sahibinin şirketine devrediyor. Onlar da kendilerini sağlama almak için hisselerini başka birilerine devretmişler ki ortaklığım burada görünmesin anlayışı gütmüşler. 

Güneş balçıkla sıvanmaz. 

Sayın Metin Yavuz’un bu konuyla ilgili Didim ve Aydın’lıları ikna edici bir cevap vermesi gerekmektedir. Aydın’lılar bunun hesabını kendilerine soracaktır.

Sevgili Didimliler,

Belediye başkanımız bu mücadelesinde merkezi hükümetin gücünü ne yazık ki arkasında hissetmemiştir. Başkanımızın evi kurşunlandı. Kurşun 25 cm farklı gitse Allah korusun çocuğu burada olmayacaktı.

Bu pislikleri yapanlar ve azmettirenler yakında yargının önüne çıkacaktır. O günler geliyor.

Otele tekrar gelirsek; bir takım gazetecilerin de kumpas haberlerini hatırlatmak isterim. Hepsi yargılanacak. Bütün Türkiye’de bu tür rantçılarla işbirliği yapanları temizleyeceğiz. Hedefimiz Temiz Toplum, Temiz Türkiye…

Bunu gerçekleştireceğiz.

Başkanımız asla yalnız değildir. 

Tekrar özellikle söylüyorum, Cumhuriyet Halk Partisi’nin tüm kurmayları ve kadroları başkanımızın sonuna kadar yanındadır. Bu pislikleri ve virüsü Didim’in karnından temizleyip atacağız. ” dedi

Tüm kamuoyu varsa verilecek cevapları bekliyor...
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat