Hemşirelere Gelecek Planlamasını Anlattılar

TÜRKİYE 15 Nisan 2015 10:51
Videoyu Aç Hemşirelere Gelecek Planlamasını Anlattılar
A
a

Acıbadem Sağlık Grubu’Nun Düzenlediği “Kariyer Günleri” Etkinliği Çerçevesinde Hastanenin Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü Ve İnsan Kaynakları Birimlerince Mersin Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu’Nda Okuyan Öğrencilere Gelecek Planlaması Konusunda Bilgi Verildi.

Acıbadem Sağlık Grubu’nun düzenlediği “Kariyer Günleri” etkinliği çerçevesinde hastanenin Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü ve İnsan Kaynakları birimlerince Mersin Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu’nda okuyan öğrencilere gelecek planlaması konusunda bilgi verildi.
Etkinlik çerçevesinde üniversitenin 4. sınıflarında okuyan hemşire ve ebelere yönelik birer konuşma yapan Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Özlem Alkaya ve İnsan Kaynakları Uzmanı İlkay Gülen son sınıf öğrencilerine şimdi yapacakları seçimlerin yaşamlarını ömür boyu etkileyeceğini söylediler.
“Sevdiği işi yapan hayat boyu çalışmaz” sözünü öğrencilere hatırlatan ve hazırladığı sunumu barkovizyon ekranında gösteren Özlem Alkaya, “Ama sadece sevdiğiniz işi yapmanız yetmeyebilir. İşinizi mutlu olduğunuz, huzurlu çalışacağınız bir ortamda yapıyor olmanız da çok önemli” diyerek doğru seçimler yapmaları konusunda kendisini dinleyen öğrencilere tavsiyelerde bulundu.
Alkaya’nın ardından söz alan İnsan Kaynakları Uzmanı İlkay Gülen’de öğrencilere çalışacakları kurumun sadece ücret politikasına bakmamalarını tavsiye etti ve kurumsallık açısından da değerlendirmelerini önerdi.
Amaçlarının yeni mezun olacak öğrencilere yol göstermek ve destek olmak olduğunu söyleyen Gülen’in ardından soru cevap bölümüne geçilen etkinlik Özlem Alkaya’nın kapanış konuşması ile sona erdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat