İftira çetesine tokat gibi yanıt: Tek bir kamu zararı bulunmadı

AYDIN 24 SAAT 12 Ekim 2021 14:28
Videoyu Aç İftira çetesine tokat gibi yanıt: Tek bir kamu zararı bulunmadı
A
a

Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne yönelik yapılan bir haber daha yalan çıktı. Müfettişlerce ve Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan inceleme sonrası iftira çetesi tarafından organize edilen ve ASKİ’deki tahakkuklarla ilgili haberlerin düzmece olduğu ve hukuka aykırılık bulunmadığı tespit edildi. Yapılan inceleme sonrası kamu zararının olmadığı da belirtildi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Başkan Özlem Çerçioğlu ve ASKİ’ye yönelik algı yaratmak için iftira içerikli yayın yapan ‘iftira çetesinin’ bir haberi daha yalan çıktı. Karanlık odaklar tarafından yönetilen çete üyeleri tarafından servis edilen ve ASKİ’deki tahakkuklarla ilgili yalan haberler sonrası başlatılan incelemede tek kuruş kamu zararı ve hukuka aykırılık tespit edilmedi.

Tek tek incelendi

Sözde haberler sonrası müfettişlerce yapılan incelemede mevzuata aykırı bir işlem olmadığı belirlendi. Öte yandan, konuyla ilgili Aydın Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada da ASKİ yöneticileri hakkında herhangi bir suç unsuru tespit edilmedi. Yapılan işlemlerde mevzuata ve hukuka aykırılık bulunmadığı ve kamu zararı olmadığı belirlendi.

11 suç duyurusu yapıldı

İftira çetesinin tahakkuk haberleriyle ilgili yapılan incelemenin ardından ASKİ’nin de harekete geçtiği öğrenildi. ASKİ yöneticileri tarafından sözde haberlerle ilgili 11 ayrı suç duyurusunda bulunulduğu bilgisine ulaşıldı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat