İftiracılığı Yargıtayca Onanmış Rektör İstemiyoruz!

AYDIN 24 SAAT 20 Şubat 2020 22:28
Videoyu Aç İftiracılığı Yargıtayca Onanmış Rektör İstemiyoruz!
A
a

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in, aralarında husumet bulunan bir öğretmene iftira attığı iddiasıyla hakkında açılan davada suçunu kabul ettiğini yerel medyadan öğrendik. Son gelişmelerse yerel mahkemenin verdiği 2 ay 15 günlük cezanın Yargıtay tarafından onandığını gösteriyor.

Gün geçmiyor ki Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aldemir ve onun nezdinde Adnan Mendres Üniversitesi skandal olaylarla anılmasın.  
Genç yaşta bir işletmede veteriner olarak çalışırken “zararlı sucuk” üretmekten hakkında dava açılan rektör hocanın tertemiz bir cumhuriyet öğretmenine iftira attığı ve bundan dolayı da mahkum olduğunu kahrolarak öğrendik. 

Haber kaynaklarında mahkeme dosyaları ile birlikte yer alan  skandal olay; Aldemir ile aynı kooperatife ait binada oturan okul müdürünün bir başka kişiyle sorunlar yaşaması ve Rektör hocanın bu tartışmalara dahil olmasıyla birlikte başlıyor. 

Rektör hoca komşularını zimmetine para geçirmekle suçlamaktan tutun da, düzgünce görev yapan bir öğretmeni erkek çocuklara cinsel istismarda bulunmakla suçlayan mektuplar yazıp bu mektupları mahalle muhtarlığına, okulun öğretmenler odasına, valilik ve Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderecek kadar seviyiseni düşürmüş durumdadır.

Millî Eğitim Müdürlüğü'nün ise iftira mektuplarını sorgusuz sualsız kabul ederek bahsi geçen öğretmen hakkında soruşturma başlatarak öğretmeni açığa alması bir başka fiyasko olmuştur.

Daha sonrasında mektuplardan haberdar olan öğretmenimizin Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunarak davacı olduğu biliniyor.

Mahkeme heyeti mektuptaki parmak izlerinin rektör hocaya ait olduğunu ve mektupların postaya veriliş anının kemera kayıtlarını gösterince rektör hoca etkin pişmanlıktan faydalanmak istemiş.

Genç yaşlarda sağlığa zararlı sucuk üretmekten ceza yiyen rektör hoca, rektörlük görevini yerine getirirken ise şerefli bir öğretmene iftira atmaktan kendini alıkoyamamış. Mahkeme heyeti 2 ay 15 günlük ceza vermiş, yargıtaysa bu cezayı onamış bulunuyor. 

Rektör hocanın iftira mektubu nasıl Millî Eğitim Müdürünün dikkatini çektiyse şimdide Aldemir’in ahlaksız iftirası YÖK  başkanının dikkatini çekmeli! 

Bizler Cumhuriyet Halk Partili gençler olarak iftiracılığı yargıtayca onanmış bulunan bir rektör istemiyoruz. Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aldemir derhal istifa etmelidir. İstifa etmezse YÖK bir an önce rektörü görevden almalıdır. 

Aydın gibi düzgün, namuslu insanların yaşadığı bir şehrin üniversitesine iftiracılığı yargıtayca onanmış bulunan bir rektör yakışmamaktadır.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat