İmrak ailesinin yardımına Kürşat Engin Özcan koştu

AYDIN 24 SAAT 22 Nisan 2021 14:22
Videoyu Aç İmrak ailesinin yardımına Kürşat Engin Özcan koştu
A
a

Samailli Mahallesinde, 5 yıl önce çıkan yangında evlerini kaybeden ve bir lojmanda yaşam mücadelesi veren İmrak ailesinin  yardımına Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan  koştu. 

 Aileye yeni ev yapılması için ekibine gerekli talimatı veren Başkan Özcan, İmrak ailesinin en kısa zamanda yeni yuvalarına kavuşacağını müjdeledi.
 Samailli Mahallesinde 2016 yılında elektriğin kısa devre yapması sonucu çıkan yangında evlerini kaybederek, atıl vaziyetteki bir devlet okulunun öğretmen lojmanında yaşam mücadelesi veren  İmrak ailesine yardım eli Nazilli Belediyesinden geldi. Bir haber sitesinde okuduğu haber ile ailenin durumunu öğrenen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan hiç vakit kaybetmeden ekibi ile aileye ulaştı. 

Üç çocuğu ile evsiz kalan ve 5 yıldır da  hem maddi yetersizlik hem de yanan evin jeolojik konumunun uygunsuzluğu nedeniyle evin tadilatını bile yaptırmakta  zorlanan Abdurahman - Aysel İmrak'a yeni bir ev yapılması için çalışmaların başlatılması talimatını veren Özcan; "Ailenin durumunu okuduğum haber ile öğrendm. Kardeşimizin yeniden sıcak bir yuvamız olsun istiyorum sözlerine boş kalamazdık. Gerçekten çok zor bir durum. Sağ olsun  mahallemizin muhtarı bu güne kadar aileye sahip çıkmış ve gerekli yardımlar sağlanmış. Bizim de bu noktada belediye olarak üzerimize düşen görev, onlara yeni bir yuva vermek olacaktır.  Konuyu öğrenir öğrenmez Fen İşleri, Emlak İstimlak ve Zabıta Müdürüm ile sahada incelemeler yaparak ivedilikle aileye yapacağımız evin yerini belirledik. Aileyle görüşerek taleplerini de aldık. Şu aşamadan itibaren müdürlerim ailenin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde çalışmalarını yürütecekler ve bu güzel aile en kısa zamanda yeni evlerine kavuşacaklar" ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat