İnşaat İşçisinin 1 Mayıs Mesaisi Miting Yapanları Çekici İle İzlemek Oldu

TÜRKİYE 1 Mayıs 2019 16:31
Videoyu Aç İnşaat İşçisinin 1 Mayıs Mesaisi Miting Yapanları Çekici İle İzlemek Oldu
A
a

1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı Denizli’De Gerçekleştirilen Miting İle Coşku İçerisinde Kutlandı. Mitingin Gerçekleştirildiği Alan Üzerinde Çalışan Bir İnşaat İşçisi İse Elinde Çekici İle Bayramı Kutlayanları İlginç Bakışlarla İzledi. (Kazım Cerat İsimli İşçi)

Denizli’de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mitingle coşku içerisinde kutlandı. Mitingin gerçekleştirildiği alan üzerinde çalışan bir inşaat işçisi ise elinde çekiciyle kutlama yapanları ilginç bakışlarla izledi.
Denizli’de Kamu Emekçileri Sendikası (KESK) öncülüğünde bir araya gelen sendika, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ellerinde pankart ve dövizlerle İstiklal Caddesi üzerinden yürüyerek mitingin yapıldığı Ulus Meydanı’na ulaştı. Kutlamalara katılan bazı gençlerin baretli, işçi tulumlu olmaları ise dikkatlerden kaçmadı. Mitingde şarkılar, türküler söyleyip halay çekenler ise mitingin bayram havasında geçtiğini gösterdi.
Kutlamaya katılanların meydana yürüdüğü bölgede bir inşaatta çalışan Kazım Cerat isimli işçi ise elinde çekici ile yürüyüş yapanları izledi. Kendi bayramını dahi çalışarak geçiren Cerat, "İşçi Bayramı bize biraz uzak, çalışmak zorundayız. Bugün bayram yok, işçilerin bayramı yok, memurların bayramı var. Biz çalışmak zorundayız. Bizim işimiz çalışmak, miting yapmak değil. Sadece çalışıyoruz, ekmek parası için. Miting falan bunlar bizim için ikinci planda" diye konuştu.
Cerat gibi bazı arkadaşları da bir köşede oturarak yürüyüş yapanları izledi.
Bin 200’e yakın polisin görev yaptığı mitingde geniş güvenlik önlemleri alınırken, etkinlik olaysız bir şekilde sona erdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat