İsmail Zehir: Doktorlarımıza Yönelik Saldırıyı Şiddetle Kınıyorum

TÜRKİYE 5 Eylül 2015 10:48
Videoyu Aç İsmail Zehir: Doktorlarımıza Yönelik Saldırıyı Şiddetle Kınıyorum
A
a

İsmail Zehir

Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. İsmail Zehir, DPÜ Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorlarına yönelik şiddet olaylarını kınadığını bildirdi.
Sağlıkla şiddetin asla yan yana gelemeyeceğini dile getiren Zehir, "DPÜ Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Araştırma görevlisi 2 doktorumuza karşı yapılan darp olayını, olayın bilinçsizce bir davranış olarak kabul etmekte olup, doktorlarımıza karşı yapılan bu saldırıyı esefle kınıyoruz.
Bakanlığımızın ve bizler tarafından konu hakkında çok fazla üzerinde durulmasına rağmen, sağlıkta şiddet olayları maalesef devam etmektedir. Sağlık ve şiddet kelimelerinin yan yana duyulması her zaman olduğu gibi yine biz sağlıkçılara derin bir endişe ve üzüntü vermekle birlikte, çalışanlarımızı da moral ve motivasyon yönünden olumsuz olarak etkilemektedir. Günümüzde halkımızın sağlığı için hastanelerimizde, geçmiş yıllara mukayese edilemeyecek nitelikte, gelişen tıp teknolojilerinin en iyi ürünleriyle donatılmış bir şekilde hizmet vermekteyiz. Biz sağlıkçılar hastanelerimizde kimsenin zarar görmesi için değil, tam tersine hastalarımıza şifa vermek için buralarda bulunup, görev yapmaktayız. Bunun içinde bütün imkanlarımızı kullanmaktayız, kullanılmaya da devam edecektir. Artık günümüzde bu tür davranışların son bulmasını istiyoruz.Yaşanan talihsiz olayda doktorlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunar, olayda duyarlılık göstererek, daha fazla kişinin zarar görmesini engelleyen Kütahya Emniyet Müdürlüğüne ve çalışanlarına teşekkür ederim" ifadelerini kullandı. (EFE)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat