İstanbul Trafiğinde Helikopter Destekli Bayram Denetimi

TÜRKİYE 18 Eylül 2015 16:18
Videoyu Aç İstanbul Trafiğinde Helikopter Destekli Bayram Denetimi
A
a

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’Ne Bağlı Ekipler, Kurban Bayramı Öncesi Denetimlerini Artırdı. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Çıkışında Helikopter Destekli Uygulama Yapan Ekipler, Kural İhlali Yapan Sürücülere Ceza Uygularken, Sürücülerin Bazıları Uygulamaya Tepki Gösterdi.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Kurban Bayramı öncesi denetimlerini artırdı. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü çıkışında helikopter destekli uygulama yapan ekipler, kural ihlali yapan sürücülere ceza uygularken, sürücülerin bazıları uygulamaya tepki gösterdi.
Bayram nedeniyle İstanbul’da bugün yoğun trafik beklenirken, Trafik Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de çalışmalarını yoğunlaştırdı. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü çıkışında uygulama yapan ekipler, helikopterden aldıkları görüntülerle trafik ihlali yapan sürücülere ceza uyguladı.
Helikopterin kameralarına takılıp ceza kesilen bir otobüs şoförü, “Şerit değiştirmek istiyoruz ama araçlar yol vermiyor” diyerek Trafik Denetleme Şube Müdürü Zafer Güven’e tepki gösterdi.
Güven ise, sürücüye, “Otobüslerin sol şeritte olmaması gerekir. Siz daha önceden şeridinizi ayarlayacaksınız” dedi. Sürücüye cezai işlem uygulandı.
Bayramda yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi veren Trafik Denetleme Şube Müdürü Zafer Güven, “Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü olarak 18-27 Eylül 2015 tarihleri arasında Kurban Bayramı tatili ile ilgili vatandaşlarımızın birlik beraberlik sukun ve huzur içerisinde bir bayram geçirmesi dileği ile trafiğin yoğun kullanıldığı E-5 ve TEM güzergahları, Fatih Köprüsü ve Boğaz Köprüsü olmak üzere trafiğin yoğun olduğu bölgelerde ekiplerimizle beraber alışveriş merkezlerinin yoğun olduğu, vatandaşımızın mezarlıklara ziyaretinde ve cami önlerinde yoğun olarak trafiği önlemek amacı ile bir çok tedbir planladık ve bu tedbirleri uygulayacağız. 132 noktada 134 ekibimizle, 56 motorize timimiz, 38 çekicimiz, 7 tane de kameralı radarlı sistemimiz, sivil araçlarımızla birlikte bu hizmeti götüreceğiz” dedi.
Bayram boyunca havadan helikopter desteği sağlayacaklarını vurgulayan Güven, “Özellikle TEM güzergahı, E-5 güzergahında sık sık denetimlerimiz olacak. Helikopterden almış olduğumuz yayınları aşağıda sahra cihazlarımıza yansıtacağız. O bölgedeki en yakın araç, ekibimiz direk olaya müdahale edecek. Sürücüye gerekli işlemler yapılacak” şeklinde konuştu.
Yola çıkan sürücülerin daha fazla dikkatli olması gerektiğini hatırlatan Güven, “Özellikle araç kullanacak vatandaşlarımıza, yorgun olarak, uykusuz bir yerlere gideceğim amacıyla hızlı gitmelerini, yorgun araç kullanmalarını tavsiye etmiyorum. Biz bu konu ile ilgili zaten gerekli tedbirlerimizi aldık. Yorgun olarak ve uykusuz olduğunu tespit ettiğimiz arkadaşlarımıza bölge trafik ekiplerimizin bulunduğu yerlere çekerek orda dinlenmelerini sağlayacağız. Bunu biraz zorunlu hal getireceğiz açıkçası. Malumunuz kazalarda bir çok vatandaşımızı kaybediyoruz” diye konuştu.
Otogar çıkışındaki uygulamaları daha da artıracaklarını ifade eden Güven, otobüslere yönelik denetimlerini sıklaştıracaklarını ve özellikle çift sürücü kontrollerinin yapılacağını söyledi. Güven bu denetimler sırasında ayrıca alkol ve emniyet kemeri uygulamalarına da önem vereceklerini kaydetti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat