İşte CHP’li Başkanlara kumpasın arkasındaki Bakan

AYDIN 24 SAAT 2 Aralık 2020 12:47
Videoyu Aç İşte CHP’li Başkanlara kumpasın arkasındaki Bakan
A
a

OdaTV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, kumpas girişiminin arkasındaki o ismi yazdı.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinin hemen öncesinde, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik bir kumpas girişimi gündeme gelmiş, cezaevinde tutuklu bulunan bir isme bir Bakan tarafından Çerçioğlu ve İmamoğlu hakkında ifade vermesi karşılığında salınacağının teklif edildiği iddia edilmişti. Yine cezaevinde bulunan aynı ismi Aydın’dan bir S.S isimli bir aracı ziyaret etmiş, aynı teklifi götürdüğü ortaya çıkmıştı. Yüksek güvenlikli cezaevine sokulan S.S’nin, cezaevinde tutuklu bulunan isme benzer bir teklif götürdüğü ve iftira karşılığında özgürlük vaadine aracılık ettiği gündeme gelmişti.

Barış Pehlivan yazdı: O Bakan Bekir Pakdemirli

OdaTV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, kumpas girişiminde dahli olan bakanın Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli olduğunu açıkladı.

Pehlivan,OdaTV’deki köşesinde şu ifadeleri yazdı:
16 Mart 2019’da...
Yani 2019 yerel seçimlerine 2 hafta kala, Erdoğan’ın ve Bahçeli’nin ortak mitinginden bir gün önce... 
İzmir’de, 135 yıllık tarihi olan köklü bir kurumun merkezinde...
Bir gizli buluşma gerçekleşmişti. O buluşmaya FETÖ sanığı Erkan Kararslan’ın avukatı Emre Kılıçarslan çağırılmıştı. Buluşmanın olduğu binada, kapının hemen dışında Aydın’ın en yüksek dereceli bürokratlarından biri de toplantının sonucunu bekliyordu.
İddia o ki...
İçeride, avukat Kılıçarslan’ın tam karşısında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli vardı. Neler olduğu, birazdan anlaşılacaktı.
Eğer FETÖ tutuklusu Karaarslan, Ekrem İmamoğlu ve Özlem Çerçioğlu başta olmak üzere CHP’li belediye başkanlarının yolsuzluklarını, usulsüzlüklerini veya FETÖ ile ilişkilerini anlatırsa karşılığında aynı gün içinde tahliye, ilk celsede beraat, onlarca milyon liralık sermayesi olan iş imkanları vaat ediliyordu. İsterse gizli tanık olarak da anlatabilirdi.
Lakin...
Eğer bu teklifi kabul etmezse, ömrünü cezaevinde geçirirdi!
Nasıl olabilirdi:
Bu skandal anlaşma teklifini, FETÖ üyeliğinden yargılanan bir tutukluya, ağabeyi FETÖ’den tutuklu olan bir AKP’li Bakan’ın yaptığı doğru muydu?
Zaman dardı. Yerel seçimin yapılmasına 2 hafta kadar bir zaman kalmıştı.
Soluğu cezaevinde alan avukat Kılıçarslan, yaşadıklarını tek tek anlattı müvekkiline.
Peki, FETÖ sanığı Karaarslan bu vaatleri hiç düşündü mü? Acaba, dedi mi? Böyle düşünenler de vardı yargılama süreçlerinde, biliyoruz.
Ama yakınlarına anlattığına göre, Erkan Karaarslan kimseye iftira atamayacağını belirterek reddetti bu ahlaksız teklifi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat