İYİ Parti Aydın İl Başkanı Süleyman Demirci'den pes dedirten sözler

AYDIN 24 SAAT 11 Mayıs 2021 22:11
Videoyu Aç İYİ Parti Aydın İl Başkanı Süleyman Demirci'den pes dedirten sözler
A
a
İYİ Parti Aydın İl Başkanı Süleyman Demirci, Aydın'da İsrail'in Filistin'e düzenlediği insanlık dışı saldırıları kınayan STK üyelerini eleştirdi. Haddini aşarak kendi sosyal medyası üzerinden video paylaşan demirciye tepkiler çığ gibi büyüdü.

İsrail'in Filistin'e düzenlediği insanlık dışı saldırıların ardından başta çocuklar olmak üzere birçok sivil hayatını kaybetmişti. Yaşanan gelişmelerin ardından dünya genelinde İsrail'in saldırılarına tepki yağdı. 

İsrail polisinin insanlık dışı muamele ile Mescid-i Aksa'ya girmeye çalışmasına karşı çıkan Filistin halkına plastik mermi ve ses bombalarıyla müdahale etti. Bu müdahaleye AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti ve birçok siyasi partiden teki geldi.

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Süleyman Demirci Kendi Partisinin lideri olan Meral Akşener’in kınama yaptığı yerde STK lıları eleştiren yayın yapması üzerine birçok yerden tepki yağdı. Kendi Sosyal medyası üzerinden vido çekerek paylaşım yapan İyi Partili Süleyman Demirci gelen tepkiler üzerine paylaşımını silerek kaldırdı.  

Aydın siyasetinin 'etkisiz elemanı' olarak bilinen Süleyman Demirci, geçtiğimiz günlerde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na yaptığı ağır eleştirilerin ardından partisinden yediği azarla geri vites yapmıştı. Kendi parti üyelerine dahi rezil olan Demirci, kendi ses kaydının olduğu röportajı inkar ederek, 'Sözlerim çarpıtıldı' demiş ve haberi yazan kişinin tepkisini çekmişti.

"Şampiyonluk kutlamalarına gelince dilini yuttu"

Öte yandan bugün Aydın Atatürk Kent Meydanı'nda İsrail'in Filistin'i hedef alan saldırılarına tepki göstermek isteyen Sivil Toplum Kuruluşları bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. Bu sırada grubun videosunu çeken İYİ Parti Aydın İl Başkanı Süleyman Demirci, “11 Mayıs Salı günü, sokağa çıkma yasağı var güya. Esnaf kapalı, insanlar zaten evlerine ekmek götüremez durumda, aç. Çok zor durumdalar, tarihin belki en zor günlerini yaşıyor insanlar ama bu arkadaşlar meydanda miting yapabiliyor. Bu kadar insanı burada toplamışlar, miting yapıyorlar. Tebrik ederim. Millet açlıktan ölsün, siz Filistin’i kurtarın arkadaşlar. Ne diyelim şimdi; hayrını görün. Sizin tuzunuz kuru, herhalde aşılısınız” ifadelerini kullandı. 

Demircinin bu sözlerine birçok STK üyesinden tepki geldi. Çocukların öldürüldüğü saldırıları protesto edenlerin üzerinden dahi siyaset yapabilecek kadar küçüldüğünü ifade eden üyeler, "Senin Genel Başkanın bile peş peşe tweet atıp bu saldırıları kınadı. Madem bu topluluklara karşısın sosyal medya hesabından şampiyonluk gösterileri yapan ve yasağı hiçe sayarak sokağa dökülen binlerce insanın çılgınlar gibi sevindiği videoları niye paylaşmadın. Tabi sen onları tebrik ettin şampiyon oldukları için. Senin derdinin ne olduğu bilmiyoruz ama çocukların öldüğü bir ortamda siyaset yapmak senin ne kadar küçük bir siyasetçi olduğunun göstergesidir" dedi. 

‘İşte tepki çeken paylaşımı’

Demirci, tepkisini şu ifadelerle dile getirdi: “11 Mayıs Salı günü, sokağa çıkma yasağı var güya. Esnaf kapalı, insanlar zaten evlerine ekmek götüremez durumda, aç. Çok zor durumdalar, tarihin belki en zor günlerini yaşıyor insanlar ama bu arkadaşlar meydanda miting yapabiliyor. Bu kadar insanı burada toplamışlar, miting yapıyorlar. Tebrik ederim. Millet açlıktan ölsün, siz Filistin’i kurtarın arkadaşlar. Ne diyelim şimdi; hayrını görün. Sizin tuzunuz kuru, herhalde aşılısınız”
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat