İYİ Parti İncirliova’dan Basın Açıklaması

SİYASET 4 Mart 2020 19:32
Videoyu Aç İYİ Parti İncirliova’dan Basın Açıklaması
A
a

Aydın İncirliova Belediye Başkanlığının organizasyonu ile ‘Şehitlere Saygı Yürüyüşü’ gerçekleştirilmiş ve birlik beraberlik vurgusu yapılmıştı. Yürüyüşe katılmayan AK Parti ve MHP’yi eleştiren İYİ Parti İncirliova İlçe Başkanı Ahmet Alak bir basın açıklaması yaptı.

İYİ Parti İncirliova İlçe Başkanı Ahmet Alak konuyla ilgili yaptığı açıklamada, İdlib’den gelen şehit haberleri ile yıkıldıklarını ve ilçe olarak yapılacak yürüyüşün birliktelik açısından çok önemli olduğunu belirtti. Katılımın çok yoğun olduğunu söyleyen Alak “ her şey çok güzeldi ama eksikti. Yapılacak yürüyüşe Özlem Çerçioğlu ve Belediye Başkanlarının katılacağı haberi dolayısıyla MHP ve AK Parti ilçe başkanlarımız ve yöneticilerimiz siyaset içerdiği düşüncesiyle yürüyüşe katılmama kararı almışlar ve Aydın’da ki yürüyüşe katılma kararlarını sosyal medya üzerinden duyurmuşlardır” dedi.

Yürüyüşün siyasi bir içeriği olmadığını dile getiren Ahmet Alak “ hiçbir siyası parti amblemi broşürü sloganı ve afişi yoktu. Sadece şanlı Türk bayrağımızı gururla taşıdık. Birlikte kararlaştırdığımız bu yürüyüşü siyaset yapılıyor şov yapılıyor diyerek boykot etmeleri, yürüyüşe katılmamaları hoş olmadı” diye eleştirdi.

Bizim kalbimiz temiz diyen Ahmet Alak “ yanlış anlaşılmalara da mahal vermeyiz. Hele ki mevzu vatansa, mevzu azız şehitlerimiz olunca her zaman tek yürek olur devletimizin, ordumuzun ve milletimizin her daim yanında olduğumuzu söylemekten imtina etmeyiz” sözlerini kullandı.

Son olarak Bahar Kalkanı Harekâtına destek verdiklerini belirten Alak “ şu anda Bahar Kalkanı operasyonunda ve vatanı görevini yapmakta olan Mehmetçiklerimize kolaylıklar diliyoruz. Rabbim onları korusun ve muhafaza etsin. Görevi uğruna şehit olan kahraman yiğitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı canlarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim birliğimizi daim etsin inşallah. Rabbim ordumuzu her daim muzaffer eylesin” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat