İzmir’De Kalp Krizine Karşı Müdahale Kursu

TÜRKİYE 13 Mayıs 2019 17:01
Videoyu Aç İzmir’De Kalp Krizine Karşı Müdahale Kursu
A
a

İzmir'de, Göğüs Ağrısı İle Acil Servise Gelen Hastalara İlk Müdahale Konusunda Kurs Düzenlendi.

İzmir’de, göğüs ağrısı ile acil servise gelen hastalara ilk müdahale konusunda kurs düzenlendi.
Türkiye Acil Tıp Derneği (TATD) tarafından düzenlenen ve katılımcılar arasında acil tıp uzmanlarının, araştırma görevlilerinin ve hekimlerin bulunduğu kursun koordinatörlüğünü TATD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ersin Aksay ve Medical Park İzmir Hastanesi Acil Tıp Uzmanı Doç. Dr. Cem Ertan yaptı.
Medical Park İzmir Hastanesi’nde düzenlenen kurs hakkında bilgi veren Prof. Dr. Ersin Aksay, “Akut Koroner Sendrom Yönetimi kursunda bizler, kalp damarındaki tıkanıklıklara bağlı kalp krizi ya da kalp krizi riski yüksek olan hastalara yaklaşım konusunda eğitici bilgiler veriyoruz. Acil servise göğüs ağrısı ile gelen ve koroner arter darlığı olan hasta tipi bizim için en kritik hasta tipidir. O yüzden akut koroner sendromları tanıyabilmemiz için 1 günlük yoğun bir kurs veriyoruz. Kursta, göğüs ağrısı ile gelen hastaların öykü özellikleri, EKG bulguları gibi bir takım tanısal gerekçelerin nasıl tanımlanması gerektiğinden bahsettik. Göğüs ağrısı ile gelip akut koroner sendromu çıkan bir hastanın tedavisinde nelere dikkat edeceğimizi anlattık. Tanı ve tedavi süreçleri konusunda detaylı bilgi verdik" dedi.
Medical Park İzmir Hastanesi Acil Tıp Uzmanı Doç. Dr. Cem Ertan de, "Akut Koroner Sendromlar Kursu, sürekli güncellenen bilimsel veriler ve kılavuzlar ışığında acil tıp uzmanları, araştırma görevlileri başta olmak üzere bu hasta grubu ile karşılaşan tüm hekimlere yönelik bir eğitim içeriğine sahiptir. Kursun eğitmenleri acil tıp uzman ve öğretim üyeleridir. İçerik ise acil servislere en sık başvuran kritik hasta grubunu oluşturan göğüs ağrılı hastalarda kalp damar tıkanıklığı, yani kalp krizi tablosunun hızla ve doğru şekilde tanınıp, erken tedavisinin acil serviste başlamasını takiben kesin ve en doğru tedavinin sürdürülmesinin sağlanmasını kapsar" şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat