İzmir’İn İlk “Çocuk Ve Gençlik Sanat Bienali” İçin Geri Sayım Başladı

TÜRKİYE 30 Nisan 2019 18:01
A
a
Türk Eğitim Derneği’nin (TED) önderliği ve TED İzmir Koleji ev sahipliğinde 7-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında Urla Köstem Zeytinyağı Müzesinde İzmir’in ilk “Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali” sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Danışmanlığını Murat Pilevneli’nin üstlendiği ve girişin ücretsiz olduğu bienalde, Türkiye genelinde 38 ildeki TED okulundan öğrencilerin hazırladığı eserler sergilenecek.
21. yüzyılın ihtiyaç duyduğu insan profiline uygun eğitim anlayışı ile uluslararası standartlarda sanat eğitimi sunan, bu şekilde sanatın çeşitli dallarında bilinçli zevkleri olan bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Türk Eğitim Derneği (TED), TED İzmir Koleji ev sahipliğinde İzmir’in ilk çocuk ve gençlik sanat bienaline imza atacak. 7-17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek Çocuk ve Gençlik Sanat Bienalinde Türkiye genelindeki TED okullarındaki çocukların hazırladıkları eserler sergilenecek. Danışmanlığını Murat Pilevneli’nin üstlendiği bienal, Urla Köstem Zeytinyağı Müzesinde düzenlenecek.

Öğrencilere kendilerini sanat yoluyla ifade edecekleri ortam
“Başka” temasıyla gerçekleştirilecek TED İzmir Koleji Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali ile öğrencilere estetik farkındalık kazandırmak ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunurken, kendilerini sanat yolu ile ifade edecekleri ortamları sunmak amaçlanıyor. Öğrencilerin resim, grafik, baskı resim, heykel, seramik, enstelasyon, fotoğraf ve yeni medya uygulamalarının yanı sıra farklı sanatsal disiplinleri ve etkinlikleri bünyesinde barındıran bienal kapsamında TED okullarından gelen eserler Köstem Zeytinyağı Müzesinde sanatseverlerle buluşacak.

Zengin program içeriği
Müzik performansları, söyleşiler ve atölye çalışmaları ile on gün boyunca İzmir’in farklı lokasyonlarında devam edecek olan TED İzmir Koleji Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali, çocuklara günümüzdeki sanatsal gelişmeleri izleme ve bu yolla tamamlayıcı bir eğitim olanağı sunulacak.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat