Jakaranda ağaçları Didim’i büyülüyor

AYDIN 24 SAAT 5 Haziran 2020 12:50
Videoyu Aç Jakaranda ağaçları Didim’i büyülüyor
A
a

Geçtiğimiz Şubat ayında, Didim Belediyesi tarafından İlçenin en işlek caddelerinden birisi olan Cumhuriyet Caddesi ve Kurtuluş caddesine dikilen Jakaranda ağaçları çiçek açmaya başladı

Sağlıklı ve görsel olarak zengin bir kent yaratmak adına yola çıkan Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay’ın 2,5 yıllık çalışmasının ardından kentin en işlek caddelerinden birisi olan Cumhuriyet Caddesi ve Kurtuluş Caddesine dikilen Jakaranda ağaçları, çiçek açmaya başladı.
 
Kentin caddelerinde toprakla buluşan Jakaranda ağaçları, yaprakları, mor renkli salkım şeklindeki çiçekleri ve hoş kokusu ile büyüleyici bir görüntü sergileyerek bölgeye görsel zenginlik katarken, Didimli vatandaşlar tarafından da beğeni ile karşılandı.

Büyüleyici görüntüsü ile çiçek açan Jakaranda ağaçlarının, Didim Belediyesi Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Süs Bitkileri Fidanlığında üretimi gerçekleştirilerek peyzaj anlamında kentin her alanına yayılacak.

Jakaranda ağaçlarının çiçek açmasıyla Didim’in görsel zenginlik kazandığını dile getiren Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, “Didim’e yapmış olduğumuz büyük projelerimizden birisi de Jakaranda ağaçlarımızın dikimidir. Daha önce yaptığımız araştırmalar neticesinde tropikal bir ağaç türü olan ve yetişme koşulu anlamında da ilçemizde yetişebilecek olan Jakaranda ağacında karar kılmıştık. Mor renkte çiçek açan bu ağaçlarımızın ilk dikimi geçtiğimiz Şubat ayında halkımızla birlikte gerçekleştirmiştik, şimdi ağaçlarımızın çiçek açtığını görüyoruz. Jakaranda ağaçlarımız Turizm kenti olan ilçemizin havasını değiştirdi.” ifadelerine yer verdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat