Jandarmadan Beyşehir Gölü’Nde Yavru Balık Denetimi

TÜRKİYE 15 Temmuz 2015 10:33
Videoyu Aç Jandarmadan Beyşehir Gölü’Nde Yavru Balık Denetimi
A
a

Jandarma Ekipleri, Beyşehir Gölü'nün Kuşluca Ve Akburun Açıklarındaki 5 Farklı Noktada Yaptığı Denetimlerde Küçük Boyda Cansız Halde 3 Bin Adet Levrek Balığı Ele Geçirdi.

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, jandarma ekipleri tarafından gölde boy limitine uygun olmayan küçük yavru balıkların avlanmasında kullanılan 4,5 santim göz aralığında bin 900 metre uzunluğunda kör misina ağı ele geçirildi.
Edinilen bilgiye göre, Beyşehir Gölü’nde su ürünleri avcılığının yapıldığı serbest dönemde de avlanma faaliyetlerini takip altına alan Jandarma Asayiş Botu Timi’nin denetim ve kontrollerinde, avcıların 4,5 santim göz aralığı bulunan ve bakanlık tarafından avda kullanılmasına yasak koyulan kör misina ağlarla 26 santimden küçük gelişme ve büyüme dönemindeki yavru levrek balıklarını avladıkları ortaya çıktı. Jandarma timleri, Beyşehir Gölü’nün Kuşluca ve Akburun açıklarındaki 5 farklı noktada yaptığı denetimde ele geçirilen ağlarda boy limiti olan 26 santim kuralına uygun olmayan küçük boydaki cansız vaziyette 3 bin adet levrek balığı ele geçirildi. Ağlara takılı vaziyette bulunan 2 bin adet küçük levrek balıkları jandarma tarafından tekrar göl sularına bırakılırken, cansız balıklar ise Mal Müdürlüğü görevlilerine teslim edildi. Avda kullanımı yasak sahipsiz ağların ise yakılarak imha edileceği öğrenildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat