Kahramanmaraş’Ta Muhasebe Ve Denetim Standartları Çalıştayı

TÜRKİYE 12 Eylül 2015 14:17
Videoyu Aç Kahramanmaraş’Ta Muhasebe Ve Denetim Standartları Çalıştayı
A
a

Kahramanmaraş'ta Muhasebe Ve Denetim Standartları Çalıştayı Düzenlendi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ile Muhasebe ve Finansman Öğretim Üyeleri Bilim ve Araştırma Derneğinin (MUFAD)’ın ortaklaşa düzenlediği 2’nci Muhasebe ve Denetim Standartları Çalıştayı gerçekleştirildi
Ramada Otel’de gerçekleştirilen çalıştayın açılış konuşmasını KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci yaptı.
Küreselleşen dünyada her alanda olduğu gibi muhasebe alanında da ortak bir dil oluşturmanın gerekliliğini anlatan Durmuş Deveci, “Uluslararası alanda birçok sektörde faaliyet gösteren Kahramanmaraş’ımızı muhasebe alanında da uluslararası düzeye çıkarmayı hedeflemeliyiz. Bu çalıştay vasıtasıyla muhasebe ve denetim meslek elemanları uluslararası düzeyde sorun çözme becerisi edineceklerdir ‘’dedi.
MUFAD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ümit Gücenme Gençoğlu ise muhasebe ve denetim standartlarında sık sık değişiklikler olduğunu belirtti. Gençoğlu "Bu değişikliklerin özümsenmesi için yoğun bir şekilde ele almak ve ortak bir dil oluşturmak gerekiyor. Bu bakımdan bu çalıştay büyük önem taşıyor” şeklinde konuştu.
Organizasyon komitesi başkanı ve KSÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zeynep Hatunoğlu da, “Bilimsel toplantılar hepimizin birbirinden birşeyler öğrendiği, güzel dostlukların kurulduğu, motivasyon kazanılan ortamlardır. Bu güzel ortamın oluşturulmasına katkı sağlayan Sayın Rektörümüze, Sayı Dernek Başkanımıza ve bütün katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat