Kahvehaneleri Büyükşehir ilaçlayacak

AYDIN 24 SAAT 28 Mayıs 2020 23:27
Videoyu Aç Kahvehaneleri Büyükşehir ilaçlayacak
A
a

İçişleri Bakanlığınca, 81 il valiliğine 'koronavirüs tedbirleri' konulu ek bir genelge göndermesinin ardından sinema, kafeterya, kahvehane gibi alanlar kapatılmıştı. Bugün yapılan kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1 Haziran’da kahvehanelerin açılacağını duyurmuştu.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da yaptığı açıklamayla kahvehaneleri Büyükşehir tarafından dezenfekte edileceğini duyurdu.

Erdoğan'ın bugünkü açıklamalarına göre, koronavirüs salgını nedeniyle kapatılan bazı mekanların da 1 Haziran'dan itibaren açılması bekleniyor. Restoran, kafe, pastane, kıraathane, çay bahçesi ve kaplıcalar, belli kurallara tabi olarak günün belli saatlerinde 1 Haziran'dan itibaren yeniden hizmet vermeye başlayacak. Eğlence mekanları ve nargile cafeler ise kapsam dışı tutuldu. Bu mekanlar kapalı kalmaya devam edecek. Geçtiğimiz günlerde faaliyete geçen berber ve kuaför salonlarında olduğu gibi 1 Haziran’da açılacak kahvehanelerin de Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından ilaçlanacağı öğrenildi. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir duyuru paylaşan Başkan Çerçioğlu, “Değerli Aydınlılar; Kafe, restoran ve kültürümüzün önemli bir parçası olan kahvehanelerimizi, açılacağı 1 Haziran tarihi öncesi dezenfekte edip, vatandaşlarımız için güvenli bir ortam sağlayacağı” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat