Kamyon Kasasında Hayvan Pazarı

TÜRKİYE 28 Ocak 2017 11:39
Videoyu Aç Kamyon Kasasında Hayvan Pazarı
A
a

Erzurum’Un Oltu İlçesinde Tüccarlar, Her Hafta Sonu Cumartesi Günleri Kurulan Canlı Hayvan Pazarında Kar Ve Soğuk Hava Yüzünden Kamyon Kasasında Hayvanları Satmaya Çalışıyor.

Erzurum’un Oltu ilçesinde tüccarlar, her hafta sonu cumartesi günleri kurulan canlı hayvan pazarında kar ve soğuk hava yüzünden kamyon kasasında hayvanları satmaya çalışıyor.
Hayvan yetiştiricileri ağır kış şartlarının yaşandığı Doğu Anadolu’da bir an önce kapalı bir hayvan pazarının açılmasını istiyor. Hayvan yetiştiricileri ısınmak için ise lastik yakıyor. Soğuk havada kurulan hayvan pazarı en çok seyyar çaycı Fatih Bulut’a yaradı. Hava soğuk olunca çay satışının arttığını belirten Bulut satışlardan memnun olduğunu söyledi.
Hayvan yetiştiricisi Atilla Akçay, "Havanın çok soğuk olmasın nedeniyle hayvanlarımızı kamyondan aşağı dahi indiremiyoruz kamyonun kasasında satmaya çalışıyoruz" dedi.
Şenkaya’dan Oltu hayvan pazarına gelen Ertuğrul Demir ise "Açık havadaki hayvan pazarında çile çekiyoruz. Kapalı bir hayvan pazarı olsun artık. Şenkaya ilçesine de bir pazar yeri yapılmasını istiyoruz" ifadelerini kaydetti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat