Kansere dikkat çekmek için saçlarını kestirdi

AYDIN 24 SAAT 19 Ağustos 2019 13:05
Videoyu Aç Kansere dikkat çekmek için saçlarını kestirdi
A
a

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde yaşayan Özlem Çavuşoğlu isimli vatandaş, kanser hastalığına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için saçlarını kestirdi.

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde kanser hastalarına destek olmak isteyen vatandaş saçlarını kazıttı. İki çocuk annesi olan 42 yaşındaki Çavuşoğlu, son dönemde hızla artan kanser hastalığına dikkat çekmek istedi. Kanser hastalığının son yıllarda önemli ölçüde artış gösterdiği söyleyen Çavuşoğlu, hastalığına yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla saçlarını kazıtmaya karar verdi. Daha sonra kuaföre giderek saçlarını kazıtan Çavuşoğlu, çevresindeki vatandaşların dikkatini çekmeyi başardı. Başta yakınları olmak üzere birçok vatandaşın kendisine 'Geçmiş olsun' dileklerini ilettikten sonra 'Kanser hastası mı oldunuz, niçin saçlarınızı kazıttınız' şeklinde sorular sorduğunu belirten Çavuşoğlu, "Lösemi ve kanser hastalığına dikkat çekmek için saçlarımı kazıtmaya karar verdim. Saçlarımı kestirdikten sonra kanser olduğumu düşünenler oldu. Onlara hasta olmadığımı, kanser hastalarına destek vermek için ve farkındalık yaratmak için saçlarımı kestirdiğimi söyledim. Daha sonra aldığım olumlu tepkiler ile doğru karar verdiğimi anladım ve iyi ki yapmışım. Bu konuda herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum" dedi.
Kuşadası'nın tanınmış ailelerinden Çavuşoğlu ailesinin tek kızı olan Özlem  Çavuşoğlu'nun örnek hareketi, vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat