Kanun tanımıyor.. Şimdi de kaçak su skandalı

AYDIN 24 SAAT 1 Şubat 2019 12:25
Videoyu Aç Kanun tanımıyor.. Şimdi de kaçak su skandalı
A
a

MHP’nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen ancak daha sonra geri çekilen, bir süre sonra da Efeler’den aday gösterilen Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın’ın kaçak su kullandığı ortaya çıktı.

 Akın’ın Germencik’in Park Mahallesi’nde bulunan evinde abonesiz olarak kaçak su kullandığı ortaya çıktı. ASKİ ekipleri tarafından yapılan hiçbir uyarıyı dikkate almayan Akın’ın sayaç kapama aparatını kırarak kaçak su kullanmaya devam ettiği ve abone olmamakta direndiği öğrenildi.

Efeler Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen ve Efeler’i ortak akılla söyleyeceğini öne süren Ümmet Akın’ın bu tavrı vatandaşlar tarafından da şaşkınlıkla karşılandı. Vatandaşların ücretini ödeyerek kullandığı suyu bedava ve kanunsuz şekilde kullanmaya devam eden Akın’ın konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

Sicili kabarık

Geçtiğimiz yıllarda Germencik Belediyesi’ne ait bir araziye mağaza yapmak isteyen Ümmet Akın, söz konusu arazinin imara açılması Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’ne başvurdu. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 60 dönüm olan arazinin üzerinde incir ağaçlarının bulunması nedeniyle Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın’ın talebini geri çevirdi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun 60 dönümlük araziyi incir ağaçlarını korumak adına imara açmamasına sinirlenen Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, katliamın talimatını verdi. Germencik Belediyesi’ne ait arazinin üzerinde bulunan tüm incir ağaçları budama yapılacağı söylenerek tam ortalarından kesildi.

Emekli polis memuruna kafa atmıştı

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın’ın park yeri yüzünden tartıştığı vatandaşı, yanında bulunan 15 kişiyle beraber darp ettiği görüntüler ortaya çıkmıştı. İzleyenlerin kanını donduran görüntülerde park yeri yüzünden tartıştığı emekli polis memuruyla önce sözlü münakaşa eden Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın’ın, tartışmanın alevlenmesi üzerine önce emekli polis memuruna kafa attığı ardında da yanında bulunan 15 kişiyle beraber darp ettiği görülüyor.

Gözyaşları içinde Ümmet Akın’dan yediği dayağı anlattı

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın tarafından darp edilen emekli polis memuru Ramazan Ertan ise başından geçenleri gözyaşları içerisinde anlattı. Konuyla ilgili konuşan Ertan, “Bir anda saldırdılar” ifadelerini kullandı.

Kaynak : haberaydin09
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat