KAPLAN’DAN GERİ VİTES! BAŞKANIN HABERİ YOKMUŞ

AYDIN 24 SAAT 22 Ocak 2020 15:01
Videoyu Aç KAPLAN’DAN GERİ VİTES! BAŞKANIN HABERİ YOKMUŞ
A
a

✔ Koçarlı’daki skandal pankartla ilgili konuşan Belediye Başkanı Nedim Kaplan, AKP’nin ‘haberim yoktu’ politikasını bir kez daha gözler önüne sererek yaptığı açıklamayla şaşırtmadı.

AKP’li Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, ilçede yaşanan pankart kriziyle ilgili ‘komik’ denilebilecek bir açıklamada bulundu. Astırdığı pankarta gelen tepkilere günlerce sessiz kalan Kaplan’ın iş işten geçtikten sonra yaptığı açıklama her zamanki gibi yine samimi bulunmadı. 

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Koçarlı Belediyesi'nin de kullandığı kendine ait hizmet binasına "Koçarlı'ya 62 milyon lira yatırım yaptık" yazılı pankart astırmış, olaydan bir gün sonra, resimli pankartın altına "Yalan... Pankart yapma Büyükşehir icraat yap" yazılı başka bir pankart daha asılmıştı. 16 Ocak’ta gerçekleşen bu gelişmeye CHP’den ve çok sayıda vatandaştan tepki gelmiş ancak Nedim Kaplan sessiz kalmayı tercih etmişti. 

Günler sonra katıldığı bir televizyon programında pankart kriziyle ilgili konuşan Kaplan, AK Parti’nin ‘haberim yoktu’ politikasını bir kez daha gözler önüne serdi. 
Açıklamasıyla yine izleyenler tarafından samimi bulunmayan Kaplan, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun pankartının altına Koçarlı Belediyesi tarafından asılan pankarttan haberi olmadığını öne sürdü.

Pankartın kendisinin bilgisi olmadan asıldığını iddia eden Kaplan, “Arkadaşlar yapmışlar. Olabilir, pankarta pankartla karşılık vermek tarzım değildir. Böyle bir olay yaşanmış, bize de intikal etti. Doğru mu? Doğru yapmışlar. Ama ben doğru bulmadığım için kaldırılması için talimat verdim aynı gün içinde” ifadelerini kullandı.

"GAFLET, DALALET VE HIYANET" DEMİŞTİ 

Yaşanan pankart krizine, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır da müdahil olmuş ve yaptğı açıklamada, "Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan’ın Aydın Büyükşehir Belediyemizin yaptığı binaya pankart asması kadar hıyaneti görmedi Aydın siyaseti. Yapmış olduğu gaflet dolu açıklamaların yanı sıra, dalalet içine düşüp bugüne kadar taş üstüne taş koymadığı Koçarlımıza astığı pankart ile en büyük ihaneti Nedim Kaplan yapmaktadır. Koçarlı halkına hizmet eden ve kendisinin de oturduğu binaya asılan pankart başka hiçbir şekilde açıklanamaz. Koçarlı halkına verdiği hizmet binasını yapmayan Nedim Kaplan alın teri yapılmış binadan siyaset devşirmeye çalışıyor. Koçarlı halkı kimin hizmet ettiğini kimin etmediğini Özlem Çerçioğlu’nun yapmış olduğu hizmet binasına, 119 kilometre altyapı çalışmalarına, 205 kilometre yol çalışmalarına ve 62 milyonluk yatırımlara bakınca görüyor" ifadelerine yer vermişti. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat