Karacasu'da meslek edindirme kurslarına Korona virüs engeli

AYDIN 24 SAAT 1 Nisan 2021 12:41
Videoyu Aç Karacasu'da meslek edindirme kurslarına Korona virüs engeli
A
a

Aydın'ın Karacasu ilçesinde İŞKUR işbirliği ile açılan meslek edindirme kursları artan Korona virüs vakaları nedeniyle 3 Mayıs'a kadar ertelendi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de görüldüğü günden bu yana 30 binin üzerinde kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Korona virüs hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bir yandan aşılama çalışmaları diğer yandan da gerçekleştirilen denetimler ve konulan kısıtlamalarla virüsün yayılımının önüne geçilmeye çalışılıyor. Geçtiğimiz günlerde açıklanan risk haritasına göre de 'çok yüksek riskli' iller arasında yer alan Aydın'da artan vaka sayıları meslek edindirme kurslarını da etkiledi. Aydın'ın Karacasu ilçesinde İŞKUR iş birliği ile açılan meslek edindirme kurslarında görülen vakalar nedeniyle, kurslar 3 Mayıs 2021 tarihine kadar ertelendi.

Karacasu Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İlçe Hıfzıssıhha Kurulu 30 Mart 2021 tarihinde İlçe Kaymakamı Ahmet Soley'in çağrısı üzerine olağanüstü toplanarak, ilçemizde İŞKUR işbirliği ile açılan meslek edindirme kurslarında ortaya çıkan vakalar ve temaslı sayılarındaki artışlar göz önüne alınarak, bu meslek edindirme kurslarının 3 Mayıs 2021 tarihine kadar ertelenmesine oy birliği ile karar veridi."
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat