Karşıyakalı Başkan, Makam Aracına Değil Bisiklete Biniyor

TÜRKİYE 8 Ağustos 2014 17:07
Videoyu Aç Karşıyakalı Başkan, Makam Aracına Değil Bisiklete Biniyor
A
a

İzmir'in Karşıyaka İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Makam Aracı Yerine Bisiklete Biniyor.

İzmir Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, bisikletin ulaşım aracı olarak yaygınlaşmasına dikkat çekmek amacıyla makam aracı yerine bisiklete biniyor.
İzmir Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, bisikletin ulaşım aracı olarak yaygınlaştırılmasına dikkat çekmek amacı ile makamına bisikletle gidiyor. Bisiklet kullanımının yaygınlaşmasıyla trafik sorununun bir nebze çözüleceğini düşünen Başkan Akpınar, makam aracı yerine bisikleti tercih ediyor. Her sabah kaskını takıp bisikletine binen Akpınar, sabah denetimlerini de bisikletiyle yapıyor. Belediye işçilerini yol güzergahı boyunca denetleyen Başkan Akpınar, makamına kadar vatandaşlar ile de selamlaşma fırsatı buluyor.
Karşıyaka’yı bir spor kenti yapmayı hedeflediklerini söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Bisiklet hem spor hem sosyalleşme aracı. O yüzden Karşıyaka’da ben makam aracı yerine bisiklet kullanıyorum. Halk ile iç içe olmak güne onlarla selamlaşarak başlamak bana enerji veriyor. Bisikletin kullanılabilir olduğunu herkese göstermek istiyorum” diye konuştu.
Bisiklet kullanımını sadece hobi değil işe gidiş, dönüş aracı olarak kullanmayı hedefleyen Başkan Akpınar, bu sayede egzoz gazından uzak yaşanabilir bir çevre için de pedal çevirdiğini belirtiyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat