Karşıyakalı Kadınlardan Adalet Çağrısı

TÜRKİYE 13 Eylül 2014 14:36
Videoyu Aç Karşıyakalı Kadınlardan Adalet Çağrısı
A
a

Karşıyaka Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, Kadınların Adalet Arayışına Destek Vermek Amacıyla, İki Farklı Davaya Katılarak Eylem Yaptı.

Karşıyaka Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınların adalet arayışına destek vermek amacıyla iki farklı davaya katılarak eylem yaptı. Boşandığı kocası tarafından öldürülen Serpil Erfındık cinayeti ile 14 yaşındaki E.A.’ya yönelik tecavüz davalarını izleyen Karşıyakalı kadınlar, “Erkek adalet değil, gerçek adalet istiyoruz” mesajı verdi.
Mağdur kadınların adalet arayışına destek vermek için harekete geçen Karşıyaka Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin ilk durağı Bergama Adliyesi oldu. Karşıyakalı kadınlar, Mart 2012’de Dikili’de tecavüze uğrayan 14 yaşındaki E.A.’nın davasına destek olmak amacıyla, sendika ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile birlikte eylem yaptı. Kadınlar, iki tecavüz sanığının tutuksuz yargılanmasını ve davanın iki yılı aşkın süredir sonuçlandırılmamasını pankartlar açarak ve sloganlar atarak protesto etti. Duruşma sonunda davanın tekrar ertelenmesi de tepkilere yol açtı.
Karşıyaka Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, 15 Aralık 2013’te eski kocası Vedat Atik tarafından bıçaklanarak öldürülen, Dokuz Eylül Üniversitesi öğretim görevlisi Serpil Erfındık davası için de Bayraklı Adliyesi’nde toplandı. Vedat Atik’in en ağır cezaya çarptırılmasını isteyen kadınlar tepkilerini de dile getirdi. Bu duruşma da delillerin toplanması için 20 Ekim tarihine ertelendi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat