Kelkit Hayvan Pazarında Kurbanlıklar Görücüye Çıktı

TÜRKİYE 13 Eylül 2015 11:17
Videoyu Aç Kelkit Hayvan Pazarında Kurbanlıklar Görücüye Çıktı
A
a

Kurban Bayramı Yaklaşırken Gümüşhane’Nin Kelkit İlçesinde Bölgenin En Büyük Hayvan Pazarında Hareketlilik Artmaya Başladı.

Kurban bayramı yaklaşırken Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde bölgenin en büyük hayvan pazarında hareketlilik artmaya başladı.
Kelkit hayvan pazarında üretici ve alıcıların buluştuğu nokta olduğunu belirten üretici Kadir Koç, bu yıl kurbanlıkların geçen yıla oranla çok değişmediğini söyledi.
Koç, kurban fiyatlarının canlı olarak erkek hayvanlarda kilogramı 15 -16 TL, düvelerde ise 13-14 TL arasında olduğunu sözlerine ekledi.
Sabahın erken saatlerinde kurbanlıkları görmeye gelen vatandaşlar ise fiyatların normal olduğunu ancak kurban bayramına 2-3 gün kala daha ucuzlayacağını ifade etti.
PAŞA BOĞA 960 KİLO İLE ALICISINI BEKLİYOR
Kelkit hayvan pazarının en büyük boğası ise 960 kilogram ile “Paşa” adlı boğa oldu. Sahibi Murat Cangül, 12 bin 500 TL’den satışa çıkardığı boğanın Simental cinsi olduğunu belirterek, Kelkit hayvan pazarının en büyük boğasının Paşa adlı kendi boğası olduğunu belirtti.
Cangül, “Paşa”ya sahip olmak isteyen kurban alıcılarını bölgenin en büyük hayvan pazarı olan Kelkit hayvan pazarına beklediklerini söyledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat