Kemal Kılıçdaroğlu'ndan jeotermal tepkisi!

AYDIN 24 SAAT 8 Eylül 2019 17:01
Videoyu Aç Kemal Kılıçdaroğlu'ndan jeotermal tepkisi!
A
a

Aydın ziyaretleri kapsamında Efeler Belediyesi’nde vatandaşlara seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, jeotermale tepkisini dile getirdi. Mücadele konusunda gerekli desteği vereceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Aydın’ın doğasını bozmaya kimsenin hakkı yoktur” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Efeler Belediyesi’ni ziyaret etti. Kılıçdaroğlu’nu belediye girişinde karşılayanlar arasında ‘jeotermal istemiyoruz’ pankartlarıyla hazır bulunan köylü kadınlar da vardı. Belediye önündeki konuşmasında jeotermal konusunda açıklama yapan Genel Başkan, Aydın’ın doğasını kimsenin bozmaya hakkının bulunmadığını söyleyerek şu ifadelere yer verdi:
“Burada bulunan kadın kardeşlerim jeotermal istemediklerini söylüyorlar. Aydın’ın doğasını bozmaya kimsenin hakkı yoktur.  Olağanüstü güzel bir doğası var. O doğanın sizlere verdiği bizim de zaman zaman tatma fırsatını bulduğumuz incir, üzüm gibi güzel meyveleri var. Bunları yok etmek doğru değil. Çünkü bunlar sadece bizim değil, aynı zamanda çocuklarımızın, torunlarımızın da bütün bu meyveleri tatması lazım. Üstelik sağlıklı meyveler olması lazım. Tabiatın korunması lazım. Bu konuda üstümüze düşen bütün görevleri yapacağız. Sadece siyaset olarak değil, sivil toplum örgütleri, köyde yaşayan kadınlar zaten bu konuda gerekli tepkileri  gösteriyorlar. Bize düşen görev de bu konuda gerekli desteği vermektir. O desteği de kendilerine vereceğiz.”
Kaynak : AYDIN KULİS
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat