Kim doğru söylüyor? AKP’li Bekir Kuvvet Erim Nazilli Devlet Hastanesi çalışanlarını yalanladı

AYDIN 24 SAAT 25 Mart 2020 00:44
Videoyu Aç Kim doğru söylüyor? AKP’li Bekir Kuvvet Erim Nazilli Devlet Hastanesi çalışanlarını yalanladı
A
a

Aydın’ın Nazilli ilçesinde Devlet Hastanesi’nde iki günlük maske kaldığı ortaya çıkmış, skandal doktorların whatsapp konuşmalarına yansımıştı.

Gündemi sarsan olayda, Nazilli Devlet Hastanesi’nde görevli doktor, sağlık çalışanı ve hemşireler için sadece 2 günlük stok kaldığı ortaya çıkmıştı. 350 Hemşire,120 Doktor ve 120 sekreterin çalıştığı, 300 bin nüfuslu 7 ilçeye hizmet veren Nazilli Devlet Hastanesi’nde sağlık çalışanlarının kullandığı maskenin sınırlı sayıda kalması doktorları isyan ettirirken, hastane yönetiminin ise bu konuda gerekli önlemleri almadığı iddiaları ‘pes’ dedirtmişti.

Konuyu Meclis gündemine taşıyan CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, ““Coronavirüs salgınında mesai kavramı gözetmeden canla başla çalışan sağlık çalışanlarımızın rolü oldukça önemlidir. Sağlık çalışanlarımızın, kendi sağlıkları da bir o kadar önemlidir. Aydın'da 300 bin nüfuslu 7 ilçeye hizmet veren yaklaşık 600 sağlık personelinin çalıştığı Nazilli Devlet Hastanesi'nde maske ve diğer koruyucu ekipman stokunun sadece iki gün yeteceği, dağıtılacak maskelerden 1 adet verileceği ve tekrar kullanılmak üzere poşette saklanılması istenildiği iddiaları basına yansımıştır. Sağlık çalışanları "Sayıyla, taneyle kişisel koruyucu ekipman istemiyoruz, alkış yerine maske istiyoruz.’’ diyorlar. Türkiye’de olduğu gibi Aydın Nazilli’de koruyucu ekipman konusunda yaşanan problemler bir an önce giderilmeli, sağlık personellerimiz kaderine terk edilmemelidir” ifadelerini kullanmıştı.

Sağlık çalışanlarını yalanlayan AKP’li Bekir Kuvvet Erim : Hastanelerde terziler var

Konuyla ilgili Meclis’te söz alan AKP Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim sağlık çalışanlarının iddialarını görmezden gelerek, “Nazilli Devlet Hastanesi’nde maske, eldiven, bone, koruyucu kıyafet ve benzeri sıkıntısı yoktur. Halk sağlığını siyasete alet ederek siyasi rant sağlamaya çalışanları kınıyorum. Terziler varv her hastanede, büyük hastanelerde terziler var; salgın başladığından beri bunlar dikiyor, dikmede ne sorun var, ne şey var, onu da anlamış değilim” şeklinde konuştu.

Kim doğru söylüyor?

Nazilli Devlet Hastanesi çalışanlarının iddialarını yalanlayan AKP’li Bekir Kuvvet Erim’in konuşması sonrası vatandaşın kafası karıştı. Sağlıkçıların whatsapp konuşmaları basına yansırken, AKP’li Bekir Kuvvet Erim’in hastanelerde terziler var çıkışı vatandaşlar tarafından da şaşkınlıkla karşılandı.
 


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat