Kocamaz "İçme Suyu Pahalı" İddialarını Yalanladı

TÜRKİYE 18 Eylül 2015 17:28
Videoyu Aç Kocamaz "İçme Suyu Pahalı" İddialarını Yalanladı
A
a

Mersin Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı'nın İkinci Birleşimi Burhanettin Kocamaz Başkanlığında Kongre Ve Sergi Sarayında Yapıldı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin’de içme suyunun diğer kentlere oranla daha pahalı olduğu yönündeki iddiaları yalanladı. Kocamaz, Mersin’de yayın yapan yerel bir gazetede yer alan, "Gaziantap’te içme suyu, katma değer vergisi dahil 1.20 kuruş iken Mersin ve Anamur’da katma değer vergisi dahil 3.65 kuruş" haberinin çarpıtıldığını ve yanlış kıyaslama yapıldığını belirtti.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı Meclis Toplantısı’nın ikinci birleşimi, Burhanettin Kocamaz başkanlığında Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı.
Toplantıda, komisyon raporlarına ait 40, idare tekliflerine ait 6 madde görüşüldü.
Başkan Kocamaz, meclis toplantısının açılışında yaptığı konuşmada yeni dönemde alınacak kararların Mersin ve Mersinliler için, Mersin’in barış ve kardeşliği için hayırlı olmasını temenni etti.
Kocamaz, Mersin’de yayın yapan yerel bir gazetede yer alan, Mersin’deki içme suyunun Gaziantep’teki içme suyundan dahalı olduğu yönündeki haberlerin çarpıtıldığını ifade ederek. "Bugün bir yerel gazete, Mersin’in içme suyu Gaziantep’teki içme suyundan daha pahalı diye manşetten haber yapmış. Bir siyasi partinin il başkanı da hiç araştırmadan bu olayla ilgili aleyhimizde yorumda bulunmuş. Haberi ilk okuduğumda, mutlaka Gaziantep’ten aldıkları o makbuz köy makbuzudur, Mersin’den aldıkları ise merkez makbuzudur diye tahmin ettim ve konuyu araştırdık" dedi.
Köyler bazında doğru bir inceleme yapıldığında Mersin’in içme suyunun rakamsal olarak daha ucuz olduğunu belirten Kocamaz, "İlçelere göre içme sularının fiyatını hesaplattık. Merkeze bağlı bir köyde 24 metreküp suyun karşılığı 27,49 yani 1,5 lira daha ucuz. Tarsus’un köyünde bu 26,20 liraya, Silifke’nin köyünde 23,61 liraya, Mut’un köyünde ise 17,39 liraya denk geliyor. Merkeze baktığımızda ise Gaziantep’te 1 metreküp suyun tutarı Mersin’den sadece 40 kuruş daha ucuz. Olayı çarpıtarak insanların kafasını karıştırmaya çalışıyorlar" şeklinde konuştu.
Mazeret bildiren 7 meclis üyesinin yer almadığı toplantı, gündemdeki maddelerin görüşülerek karara bağlanmasıyla sona erdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat