Koronavirüs kaynaklı can kaybı 30’a yükseldi

TÜRKİYE 22 Mart 2020 23:35
Videoyu Aç Koronavirüs kaynaklı can kaybı 30’a yükseldi
A
a

Türkiye'deki corona virüsü vaka ve kayıp sayısı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından son dakika olarak paylaşıldı. Sağlık Bakanı Koca, Türkiye'deki corona virüs kaybının toplamda 30 olduğu açıklandı. Ayrıca açıklanan yeni vakalarla birlikte toplamda hasta sayısı 1.236'ya yükselmiş oldu.

Son dakika haberi... Corona virüsü salgını ülkemizi derinden etkilemeye devam ediyor. Vaka ve kayıp sayısı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından paylaşıldı. Bakan Koca duyurdu! Corona Virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 30'a yükseldi.

Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan, "Yeni hayatlar kaybediyoruz. Vaka sayıları artıyor. Fakat mümkün olduğunca çok sayıda test yaptığımız unutulmamalı. Tedavi altına alınmış her hastayla, salgının önünü kesmiş oluyoruz. BUGÜN 9 YENİ VEFAT, 289 YENİ TANI VAR. Evimizde kalalım. Risk almayalım. Hayat eve sığar." bilgisini paylaştı.

Toplam rakam açıklandı

Bakan Koca, attıığı tweetin ardından bir açıklama daha yaptı ve "Bugüne kadar toplam 20.345 test yapıldı, 1.236 tanı kondu, hepsi yaşlı 30 hastamızı kaybettik. Hastalık ülkemizde yokken, “yok” dedik. Şimdi gün gün durumu açıklıyoruz. Şeffaflığımızla sizi tedbire de davet ediyoruz. Tedbirli olalım. Bu ülke, bu tehdide yenik düşmeyecek." ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat