Kosova İle Türkiye Arasındaki Ekonomik İlişkiler Derinleşecek

9 Şubat 2017 22:39
Videoyu Aç Kosova İle Türkiye Arasındaki Ekonomik İlişkiler Derinleşecek
A
a

Kosova Başbakan Yardımcısı Ramiz Kelmendi, Türkiye’Nin Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç İle Makamında Bir Araya Geldi.

Kosova Başbakan Yardımcısı Ramiz Kelmendi, Kosova’nın Türkiye ile ekonomik ilişkilerini daha ileriye taşıması için kararlı olduğunu belirtti.
Kosova Başbakan Yardımcısı Ramiz Kelmendi, Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç ile makamında bir araya geldi. Kelmendi, görüşmede Büyükelçi Kılıç’a Kosova’nın ekonomik kalkınması ve yeni iş yerlerinin açılması hakkında bilgi verdi. Türkiye’nin her alanda Kosova’ya sürekli olarak destek vermesinden dolayı Büyükelçi Kılıç’a teşekkürlerini ifade eden Kelmendi, Kosova’nın Türkiye ile ekonomik ilişkilerini daha ileriye taşıması için kararlı olduğunu belirtti. Kelmendi, Kosova’nın ekonomik reformların hayata geçirilmesi için büyük gayret gösterdiğini ve yabancı yatırımları artıracak yasal altyapının güçlenmesi için çalıştığını kaydetti.
Görüşmede Kosova ile Türkiye arasında ortak Ekonomik Forum’un düzenlenmesi gereğine vurgu yapıldı. Büyükelçi Kılıç, iki ülke arasındaki ilişkileri mükemmel olarak niteledi. Kılıç, Türkiye’nin Kosova’yı ilk sırada ekonomik alanda olmak üzere tüm alanlarda desteklemeyi sürdüreceğini belirtti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat