Kuşadası Belediyesi, TGF'yi iftar yemeğinde ağırladı

AYDIN 24 SAAT 20 Mayıs 2019 15:46
Videoyu Aç Kuşadası Belediyesi, TGF'yi iftar yemeğinde ağırladı
A
a

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu ve üyeleri, Kuşadası Belediyesi’nin düzenlediği iftar yemeğinde bir araya geldi.

Yemeğe TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca ve Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra, Mersin, Çanakkale, Manisa,  Uşak, Adana, Kayseri, Eskişehir, Nevşehir, Tarsus ve Aydın başta olmak üzere federasyona üye 20 ilden çok sayıda gazeteci katıldı.           
  "GAZETECİLER BİZLERİN DİLİ, KULAĞI"
  Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, basının günümüzdeki önemine değinerek, “Basın olmaz ise bizler sağır ve dilsiz kalırız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi basın milletin müşterek sesidir" dedi. Günel ayrıca, TGF çatısı altında Anadolu basınını ağırlamaktan büyük onur duyduklarını belirterek, “Türkiye’nin dört bir yanından gelen gazeteci dostlarımızı burada ağırlamaktan büyük onur duyuyoruz. Basınsız bir demokrasi eksik bir yapıya sahiptir. Günümüzdeki çalışma şartlarınızın zorluklarının farkındayız. Sizler bizlerin dili ve kulağısınız. Sizler olmaz iseniz biz icraatlarımızı kamuoyuna aktaramayız. Yeni dönemimizde turizm seferberliği ilan ettik. Kuşadası’nın yeniden turizmde amiral gemi olması için var gücümüzle çalışacağız. Kuşadası olarak sizi her zaman yanımızda görmekten ve burada misafir etmekten onur duyarım” şeklinde konuştu.
  TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca da basın özgürlüğünün önemine dikkat çekerek bu tür toplantıların kendilerine güç kattığını belirtti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat