Kuşadası Belediyesi'ne yeni logo

AYDIN 24 SAAT 12 Haziran 2019 09:50
Videoyu Aç Kuşadası Belediyesi'ne yeni logo
A
a

Kuşadası Belediye Meclisi, Başkan Ömer Günel yönetiminde 3. kez toplandı. Toplantıda konuşan Başkan Günel, belediyenin kurumsal kimliğinin yenileneceğini ve yeni bir logonun gerektiğini ifade etti. Kaynak: Günel mecliste aldığı kararla yeniliğe gitti

Kuşadası Belediye Meclisi toplantısı Belediye Başkanı Ömer Günel başkanlığında toplandı. Belediye Başkanı Ömer Günel, ilçenin kanayan yaralarından biri olan “Uydukent” ile ilgili önemli konuları gündeme getirdi. Geçtiğimiz günlerde Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından 1/5000’lik plana alınan Uydukent projesinin 1/1000’lik plana alınması konusu Kuşadası Belediyesi Meclisi tarafından imar komisyonuna sevk edildi. Uydukent Toplu Konut Projesi’nin yeniden 1/1000’lik plana alınması sayesinde kooperatif üyeleri yapı kayıt belgelerini alabilecek.
 
Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Uydukent sakinlerinin yapılacak olan düzenleme sayesinde rahat bir nefes alacaklarını belirterek “Uydukent ilçemizin en önemli sorunlarından biriydi. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Uydukent’i yeniden 1/5000’lik plana almasıyla birlikte bizde bölgede çalışmalarımızı sıklaştırdık. Bugün çalışmalarımızın sonucu olarak Uydukent’i 1/1000’lik plana almak için harekete geçtik. Uydukent artık kötü kaderinden kurtulacak” dedi.
 
“SITKI BAŞKAN’IN MEZARINI KUŞADASI BELEDİYESİ YAPACAK”
Günel, 2018 yılı Şubat ayında yaşamını yitiren zihinsel engelli Sıtkı Kundak’ın mezarını yapacaklarını belirtti. Başkan Ömer Günel, Kuşadası Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda gündeme gelen konuyla ilgili “Sıtkı Kundak kentimizin sevilen simalarındandı. Rahmetliye bir ahde vefa borcumuz var. Kuşadası’nda yaşayan hemşehrilerimizin neşe kaynağı olan Sıtkı Başkan lakaplı, Sıtkı Kundak’a yakışacak bir mezar yapmak istiyoruz” dedi. Kuşadası Belediyesi tarafından Sıtkı Kundak’ın mezarının yapılması için bir komisyon oluşturuldu.
 
DA VİNCİ SERGİSİ KUŞADASI’NA GELECEK
Başkan Günel, Tales Matematik Müzesi tarafından hazırlanan Da Vinci Sergisi’nin Kuşadası’nda açılacağının müjdesini de verdi. Günel, 21 Haziran – 1 Eylül 2019 tarihleri arasında, Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı’nda ziyaretçileriyle buluşacak olan Da Vinci Sergisi’nin Kuşadalılar ve ilçeyi ziyaret eden turistlerden yoğun ilgi göreceğini kaydetti.
 
“KURUMSAL KİMLİĞİ YENİLİYORUZ”
Başkan Ömer Günel, Kuşadası Belediyesi’nin uzun süredir kullanılan logosunu çağa daha uyumlu bir logoyla değiştirmek istediklerini belirtti. Günümüzde kurumsal kimliğin önemsenen bir konu olduğuna dikkat çeken Günel,“ Günümüzde kurumların logoları daha anlaşılır ve şık hale geldi. Bizde uzun yıllardır kullanılan Kuşadası Belediyesi logosunu yenilikçi bir logoyla değiştirme kararı aldık. Logo değişikliğiyle birlikte ilçemiz turizm alanında kullanılacak bir logonun daha hazırlığı içerisindeyiz. Bu logonun kentimizin tanıtımına büyük fayda sağlayacağına inanıyorum” dedi.

omer-gunelden-onemli-kararlar-110770-9c247f2eaabea5692cdaed6c40ab55bf.jpeg
omer-gunelden-onemli-kararlar-110770-94f7727d4af159a82a9d0f7549d9e17b.jpeg
omer-gunelden-onemli-kararlar-110770-c02330d09f1dfbc5ee4b8c0efaf6c26b.jpeg

Kaynak: Günel mecliste aldığı kararla yeniliğe gitti

1000
icon
Özden bayar 29 Eylül 2019 17:34

Yeni logoları görmek isterim. Güneşin batışı deniz güzel bir logo olabilir saygılarımla

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat