Kuşadası Belediyesi personeli aşı sırası bekliyor

AYDIN 24 SAAT 7 Haziran 2021 16:31
Videoyu Aç Kuşadası Belediyesi personeli aşı sırası bekliyor
A
a

Bazı kamu kurumlarında aşı uygulaması kamu çalışanları arasında ayrımcılık iddialarını da beraberinde getirdi.

Özellikle Kuşadası Kaymakamlığı'nın tüm personelinin aşılanması, Kuşadası Belediyesi çalışanlarının aşılanmaması tepkiyle karşılandı. Kamu kurumları arasında yaşanan aşı ayrımcılığı akıllara 'Kaymakamlık kamu kurumu da belediye kamu kurumu değil mi?' sorusunu getirdi.
Kuşadası’nda kaymakamlık çalışanlarının tamamının aşılanması kurumlar arası gerginliğe neden oldu. Vatandaşla devamlı iç içe ve temas halindeki Kuşadası Belediyesi çalışanların, kendilerinin de öncelik sırasına alınması gerektiğini belirterek aşıda ayrımcılık yapıldığını söyledi. Öncelikle belediye personelinin aşılanması gerektiğini savunan çalışanlar, kurumlar arası ayrımcılığa isyan etti.

‘Biz neden aşıdan faydalanamıyoruz?’
İsmini vermek istemeyen bir belediye çalışanı, çeşitli departmanlarda çalışan insanların vatandaşlarla yoğun temasta bulunduklarını söyleyerek şöyle konuştu:
Aşıdaki bu ayrımcılığı kınıyoruz. Belediyede sadece sokakta görev yapan zabıta arkadaşlarımız aşılandı. Biz de kamu görevi yapıyoruz, insanlarla temas halindeyiz. Bazı çalışma arkadaşlarımız dükkan dükkan, ev ev, mahalle mahalle dolaşarak insanlarla birebir çalışıyor. Bu arkadaşlarımızdan biri korona yakalanırsa bunun hesabını kim verecek? Kuşadası Belediyesi olarak bizler kamu personeli olarak görünmüyor muyuz? Biz neden aşıdan faydalanamıyoruz? Bu aşı ayrımcılığın ortadan kalkmasını istiyoruz"

‘Çocuklarımız var’
Bir diğer Kuşadası belediye çalışanı ise tepkisini şöyle dile getirdi:
Bizler Kuşadası Belediye'nin hem içeride hem de sokaktaki yüzüyüz. Görevimiz gereği vatandaşla irtibat ve temas halindeyiz. Bazı arkadaşlarımız görevi başındayken Koronaya yakalandı. Ailelerimiz var, çocuklarımız var.  Onları korumak ve kollamak için bizimde aşılanmamız lazım. Aşı hakkımızı kullanmak istiyoruz
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat