Kuşadası jakaranda ağaçları ile renklenecek

AYDIN 24 SAAT 16 Mayıs 2020 18:39
Videoyu Aç Kuşadası jakaranda ağaçları ile renklenecek
A
a

Kuşadası, yılın 6 ayı mor çiçekler açan tropikal Jakaranda ağaçları ile renklenecek. Kuşadası Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından dikimine başlanan Jakaranda ağaçları ile Kuşadası’nın cadde ve sokaklarında adeta bir görsel şölen yaşanacak.

Kuşadası Belediye Başkanı Başkan Ömer Günel, ilçenin cadde ve bulvarlarına dikimi gerçekleştirilecek olan tropikal Jakaranda ağacıyla ilgili yaptığı açıklamada “Bu konuyla ilgili detaylı bir çalışma yaptık. Jakaranda ağacının Kuşadası iklimi ile uyumlu bir ağaç olduğunu tespit ettik. Yaptığımız araştırmalar neticesinde tropikal bir ağaç türü olan ve yetişme koşulu anlamında da ilçemizde yetişebilecek olan Jakaranda ağacında karar kıldık. Mor renkte çiçek açan bu ağaçlar yılın 6 ayı çiçek olarak, 6 ayda yeşil olarak kalan bir yapıya sahip. Ziraat mühendisleri, peyzaj yapan firmalar ve üreticilerle görüştük. Ülkemizde de seralarda yetiştirildiğini öğrendik. Kendi seramızda da bu ağacın üretimine geçeceğiz” dedi.
Başkan Ömer Günel, ilk etapta Cumhuriyet Mahallesi Muammer Ülgen Caddesi’nde 70 adet ağacın dikimini gerçekleştirdiklerini belirterek “Peyzaj anlamında kentin en işlek cadde ve bulvarlarına dikerek Kuşadası’na özgü bir peyzaj çalışması gerçekleştirmek ve kentimizin simgesel ağacı haline getirmek istiyoruz. Bu ağaçlar 5-6 yıl içerisinde istediğimiz boyuta ve görüntüye sahip olacak. Turizm kenti olan ilçemizde, gelen misafirlerimiz bu ağaçların altında çektiği fotoğraflarla da kentin tanıtımına katkı sunacak” dedi.
 
1000
icon
Nur kal 18 Mayıs 2020 11:07

Sevindim çok güzel bir fikir tabii ki güzel olur hemde çok güzel olur lakin kuşadası’nın sokakları çok pis kaldırımları pis bakımsız kanalizasyon giderleri kirli su atık giderlerimiz yok sokakları atıyor akıyor yollarımız berbat yok önce bunlar çözünse Çok daha iyi olacağını düşünüyorum örneğin bizim siteye kesinlikle itfaiye gelemiyor ambülans gelemiyor ne kadar çaba gösterdiysem sonuç yok

0 0 Cevap Yaz
Selma Atıgan 16 Mayıs 2020 23:42

Kuşadası Belediye Başkanımız Ömer Günel halkın mutlu sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için tüm çözümleri buluyor Makamım sokaklar dediği Mobil araçla problemleri yerinde görerek izleyerek araştırarak en iyisine ulaşarak insanları çok iyi gözlemliyerek hayatı kolaylaştırıcı çözümleri uyguluyor Projeler için hızla ilerliyor.Her konuda olduğu gibi yenilikler hemen hayata birer birer geçiyor .Yol uygulamaları taksi durakları kedi evleri Doğalgaz anlaşmaları maske üretimi yapılarak İlçenin tüm ihtiyacı hemen hergün binlerce dağıtım yapılması ihtiyaç sahibi olanlara yardımların yapılması sadece aklıma gelenler ,Mor ağaçlar için çok sevindim En güzel görüntüyü verecek Güzelçamlıya da yakışır Biz halk olarak hep yanında olalım ki önce Turizm kenti olacak Kuşadası ağaçlandırma yeniliği ile muhteşem bir havaya sürünerek Mor ağaç nerde satılıyor biz de destek olalım her yer gözde olsun Ağaç kampanyası yapalım .başkanımızı Tebrik ediyor Hizmetler için Teşekkür ederim mor ağaç harika

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat